Trwa ładowanie...
01-03-2007 13:59

Jak pies z kotem?

Mamy w domu 5-letniego psa, dalmatyńczyka. Jest grzeczny i bardzo ułożony. Ostatnio zastanawiamy się przygarnięciem jeszcze jednego zwierzaka - moja żona marzy o kotku. Czy zwierzęta się dogadają? Czy to dobry pomysł?

Jak pies z kotem?
d47airx
d47airx

Mamy w domu 5-letniego psa, dalmatyńczyka. Jest grzeczny i bardzo ułożony. Ostatnio zastanawiamy się przygarnięciem jeszcze jednego zwierzaka - moja żona marzy o kotku. Czy zwierzęta się dogadają? Czy to dobry pomysł? Marcin i Ania

Najczęściej zwierzęta się świetnie dogadują ze sobą. Szybko tworzą stado. Najważniejsze to im nie przeszkadzać. Na początku, zwykle przez parę dni, powinny się kontaktować tylko pod nadzorem człowieka. Potem już każde wie, jakie jest jego miejsce w stadzie. Psy są zwierzętami stadnymi, dlatego znacznie łatwiej jest im zaakceptować nowych domowników. Gorzej, gdy sytuacja jest odwrotna, bo koty to samotnicy. Nie są zwierzętami stadnymi i znacznie trudniej im zaakceptować obecność nowego towarzysza. Ale i tu dogadanie między zwierzętami to tylko kwestia czasu. Sam pamiętam, że mój stary kot bardzo szybko doszedł do porozumienia z młodym psem.

Aleksander Korzeniowski
Lecznica dla zwierząt "Cztery łapy"
Łódź

d47airx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47airx