Trwa ładowanie...

Jak prać kołdry i poduszki? Wyjaśniamy, jak je pielęgnować, aby służyły nam przez lata

O kołdrę i poduszki należy odpowiednio dbać, jeżeli chcemy, aby służyły nam przez wiele lat. Dzięki naszym radom utrzymanie ich w czystości nie będzie problemem.

Share
Jak prać kołdry i poduszki? Wyjaśniamy, jak je pielęgnować, aby służyły nam przez lata
Źródło: iStock.com
d2oyg8z

Chociaż z kołder i poduszek korzystamy codziennie, w procesie prania pościeli często je pomijamy. To błąd, gdyż pranie kołder i poduszek znacznie przedłuża czas użytkowania produktu. Należy mieć na uwadze, że puch oraz pierze naturalne po pewnym czasie mogą zgromadzić się w jednym miejscu, w wyniku czego poduszka lub kołdra stanie się cieńsza. W artykule przygotowaliśmy rady dotyczące ich pielęgnacji.

Jak prać kołdry i poduszki?

Poduszki powinny być prane przynajmniej dwa razy w roku, a kołdry minimum raz. Przed rozpoczęciem tego procesu, należy przeczytać umieszczone na metkach instrukcje dotyczące prania. Trzeba mieć również na względzie, że suszenie mokrych kołder i poduszek bywa bardzo czasochłonne. Przed praniem należy upewnić się, czy nasza poduszka lub kołdra nie ma dziur w poszyciu. Następnie należy prać je osobno w dużej pralce.

Do prania produktów z naturalnym wypełnieniem należy użyć detergentu bez enzymu, gdyż może on uszkodzić puch oraz pierze. Kołdry i poduszki należy prać w temperaturze 60 stopni, a cały proces zakończyć lekkim odwirowaniem. Po z kołdry i poduszek z suszarki należy nimi wstrząsnąć do momentu, aż puch rozłoży się równomiernie.

d2oyg8z

W pralce nie powinno się prać piankowych poduszek. Jeżeli można zdjąć poszycie, powinno się wyprać je oddzielnie zgodnie z instrukcją na metce. Piankę najlepiej przetrzeć w zabrudzonych miejscach wilgotną szmatką, uważając, by zbytnio jej nie nasączyć. Po czyszczeniu należy od razu przetrzeć poduszkę suchą szmatką i pozostawić ją do całkowitego wyschnięcia.

Siłaczki odc. 5. Cykl Klaudii Stabach. Dajemy kobietom wsparcie, na jakie zasługują

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2oyg8z

Podziel się opinią

Share
d2oyg8z
d2oyg8z