Jak prać kołdry i poduszki? Wyjaśniamy, jak je pielęgnować, aby służyły nam przez lata

Jak prać kołdry i poduszki? Wyjaśniamy, jak je pielęgnować, aby służyły nam przez lata

Jak prać kołdry i poduszki? Wyjaśniamy, jak je pielęgnować, aby służyły nam przez lata
Źródło zdjęć: © iStock.com
21.01.2020 19:59, aktualizacja: 22.01.2020 10:47

O kołdrę i poduszki należy odpowiednio dbać, jeżeli chcemy, aby służyły nam przez wiele lat. Dzięki naszym radom utrzymanie ich w czystości nie będzie problemem.

Chociaż z kołder i poduszek korzystamy codziennie, w procesie prania pościeli często je pomijamy. To błąd, gdyż pranie kołder i poduszek znacznie przedłuża czas użytkowania produktu. Należy mieć na uwadze, że puch oraz pierze naturalne po pewnym czasie mogą zgromadzić się w jednym miejscu, w wyniku czego poduszka lub kołdra stanie się cieńsza. W artykule przygotowaliśmy rady dotyczące ich pielęgnacji.

Jak prać kołdry i poduszki?

Poduszki powinny być prane przynajmniej dwa razy w roku, a kołdry minimum raz. Przed rozpoczęciem tego procesu, należy przeczytać umieszczone na metkach instrukcje dotyczące prania. Trzeba mieć również na względzie, że suszenie mokrych kołder i poduszek bywa bardzo czasochłonne. Przed praniem należy upewnić się, czy nasza poduszka lub kołdra nie ma dziur w poszyciu. Następnie należy prać je osobno w dużej pralce.

Do prania produktów z naturalnym wypełnieniem należy użyć detergentu bez enzymu, gdyż może on uszkodzić puch oraz pierze. Kołdry i poduszki należy prać w temperaturze 60 stopni, a cały proces zakończyć lekkim odwirowaniem. Po z kołdry i poduszek z suszarki należy nimi wstrząsnąć do momentu, aż puch rozłoży się równomiernie.

W pralce nie powinno się prać piankowych poduszek. Jeżeli można zdjąć poszycie, powinno się wyprać je oddzielnie zgodnie z instrukcją na metce. Piankę najlepiej przetrzeć w zabrudzonych miejscach wilgotną szmatką, uważając, by zbytnio jej nie nasączyć. Po czyszczeniu należy od razu przetrzeć poduszkę suchą szmatką i pozostawić ją do całkowitego wyschnięcia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także