Trwa ładowanie...
pralka

Jak skutecznie wyczyścić pralkę? Jest na to kilka prostych sposobów

Pleśń, kamień, resztki proszku i przykry zapach stęchlizny. Aby do tego nie dopuścić, należy zadbać o naszą pralkę poprzez regularne czyszczenie. Dzięki temu sposobowi przedłużymy żywotność urządzenia i zyskamy pewność, że nasze ubrania będą pachnieć świeżo.

Share
Jak skutecznie wyczyścić pralkę? Jest na to kilka prostych sposobów
Źródło: Pixabay.com, fot: public domain
dswifjc

Pralkę, podobnie jak inne urządzenia gospodarstwa domowego, należy czyścić regularnie. Jeśli nie będziemy tego robić, nie tylko z wnętrza urządzenia będą unosić się przykre zapachy, ale mogą nimi również przesiąknąć nasze ubrania. Mogą się także na nich przenosić zarazki, które będą podrażniać naszą skórę. Oczywiście łatwiej o czyszczeniu pralki mówić niż je porządnie wykonać. Ale spokojnie. Sposoby, które ci przedstawimy, są łatwiejsze niż myślisz.

Zacznijmy od tego, że po wyjęciu prania z pralki nie wolno zamykać drzwiczek. Pozwólmy, aby po każdym praniu wnętrze urządzenia było wentylowane, inaczej szybko poczujemy zapach stęchlizny. Należy również pamiętać, żeby co kilka prań umyć szufladę na chemię do prania. Większość pojemników na proszek i płyn do płukania da się prosto wyemontować i wyczyścić. Pozwólmy, aby wyczyszczona szuflada dokładnie wyschła, zanim włożymy ją ponownie do urządzenia.

Ale źródłem przykrego zapachu niekoniecznie są elementy, które widzimy gołym okiem. Brudne mogą być części, do których nie sięga nasza ręka. Jak je wyczyścić? Wystarczy, że do szuflady na proszek wlejemy szklankę octu spirytusowego i uruchomimy cykl prania w najwyższej możliwej temperaturze. Po jego zakończeniu, możemy jeszcze uruchomić normalny cykl prania, już bez octu, aby przepłukać wyczyszczone z resztek detergentów rury. Taką "operację" czyszczenia wystarczy przeprowadzić raz na pół roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dswifjc

Podziel się opinią

Share
dswifjc
dswifjc
Strona Główna WP