Jak wyczyścić płytę indukcyjną? Podajemy łatwe sposoby na utrzymanie kuchenki w czystości

Jak wyczyścić płytę indukcyjną? Podajemy łatwe sposoby na utrzymanie kuchenki w czystości

Jak wyczyścić płytę indukcyjną? Podajemy łatwe sposoby na utrzymanie kuchenki w czystości
Źródło zdjęć: © iStock.com
27.01.2020 18:09, aktualizacja: 27.01.2020 18:52

O płytę indukcyjną należy odpowiednio dbać, aby jej nie zarysować i nie uszkodzić gładkiej powierzchni. Podpowiadamy, co robić, aby utrzymać ją w czystości.

Chociaż płytę indukcyjną powinno się wycierać po każdym użytkowaniu, nie każdy o tym pamięta. Zawsze trzeba poczekać, aż powierzchnia wystygnie, a następnie pozbyć się zabrudzeń. Do pielęgnacji tego rodzaju kuchenki powinno się jednak używać konkretnych przyrządów.

Jak wyczyścić płytę indukcyjną?

Płyta indukcyjna jest stosunkowo łatwa do utrzymania w czystości, a zadbana dodaje uroku naszej kuchni. Do jej mycia należy używać miękkich przyborów, takich jak gąbki (nie od ostrej strony) oraz ściereczki z mikrofibry. Do jej polerowania możemy zastosować ręczniki papierowe, jednak tu również powinniśmy uważać, aby nie były zbyt szorstkie.

W przypadku wystąpienia większych zabrudzeń, takich jak przypalony tłuszcz, należy usuwać go tylko i wyłącznie za pomocą skrobaka przeznaczonego do kuchenki indukcyjnej.

Płytę indukcyjną możemy myć zwykłym płynem do mycia naczyń. W przypadku występowania przypaleń możemy najpierw namoczyć gąbkę w roztworze wody z octem. Jeśli przypalenie nie będzie chciało zejść za pierwszym razem, spokojnie powtarzamy czynność zanurzania gąbki w roztworze. Nie próbujemy jednak zdrapywać tego typu zabrudzeń na siłę. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się wspomniany wcześniej skrobak (noże i różnego rodzaju ostrza trwale porysują kuchenkę).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl