Jak wyglądają holograficzne włosy? Tęczowe fryzury inspirują!
Holograficzne włosy wyglądają jak urzeczywistnienie dziecięcych snów o jednorożcach i syrenach. Dają wrażenie trójwymiarowości fryzury i mienią się wszystkimi kolorami zarówno w naturalnym, jak i w sztucznym świetle. Na takie jasne włosy mogą zdecydować się nie tylko blondynki, ale również brunetki.
25.06.2018 | aktual.: 01.08.2018 11:45
Holografia a holograficzne włosy
Holograficzne włosy to trend, który pojawił się zaraz po holograficznym makijażu, holograficznych paznokciach, butach, czapkach i innych elementach garderoby. Jest krokiem w stronę nowoczesnego fryzjerstwa, w którym próżno szukać monochromatyzmu. Pierwsze skrzypce grają tu efekty 3D, w coraz ciekawszy sposób oddające przestrzenność fryzury, podkreślające skręt i odważne cięcia. Współczesne techniki koloryzacji pozwalają włosom samodzielnie tworzyć spektakl świateł i cieni, w którym reżyserem jest nic innego, jak tylko słońce, które pada pod rozmaitymi kątami i z różną intensywnością. Holografia okazuje się tutaj strzałem w dziesiątkę, bo w tej dziedzinie optyki właśnie światło pełni podstawową rolę. Dzięki hologramowi zostają utrwalone wszystkie zmiany fazy świetlnej, a obraz staje się doskonalszy niż fotografia. Holografia daje efekt taki, jaki możemy oglądać na powierzchni płyt CD. Czy da się go odtworzyć na włosach? Oczywiście, że tak!
Jakie były początki mody na holograficzne włosy?
Holograficzne włosy z pewnością przyjęłyby się w latach 80., kiedy to dyskotekowy szał zdeterminował modę. Neony i metaliczne kolory pojawiały się wtedy na ubraniach i rozmaitych gadżetach. Światła reflektorów i dyskotekowych kul odbijały się na włosach tych, którzy z upodobaniem tańczyli w rytm muzyki pop. Trzeba jednak było poczekać aż do teraz, by efekt różnobarwnej i mieniącej się fryzury był możliwy do uzyskania dzięki koloryzacji. Zaczęło się od platyny. Tleniony blond udało się uzyskać mistrzowi Luigi Murenu w 2009 roku, podczas mediolańskiego tygodnia mody. W holografii pionierski okazał się salon Ross Michaels (Seattle), gdzie działają mistrzowie tej techniki. Holograficzne fryzury potrafią wyczarować zarówno u naturalnych blondynek, jak i u brunetek, choć te drugie muszą poddać się większej ilości zabiegów, przede wszystkim kilkuetapowemu rozjaśnianiu włosów.
Jak robi się holograficzne włosy?
Koloryzacja holograficzna bazuje na systemie Olaplex. Używa się podczas niej trzech preparatów odbudowujących wiązania dwusiarczkowe w strukturze włosów. Po dodaniu odżywek do farby włosy stają się lśniące i łatwiej poddają się zabiegowi zmiany koloru. Nabłyszczanie to jednak nie wszystko. Kluczowy jest dobór farb – zazwyczaj kilku różnych, które zostają zmieszane przez fryzjera. Holografię na włosach pozwalają uzyskać platynowe blondy połączone z lawendą, różem, błękitem, fioletem, szarością, a nawet pomarańczem i żółcią. Najczęściej stylista miesza je na płytce plexi, używając pędzla, a następnie nanosi na włosy od nasady aż po końce. W ten sposób powstaje wielowymiarowa fryzura, na którą decydują się tylko kobiety odważne i gotowe na prawdziwą zmianę.
Farby do włosów oraz szeroką gamę innych kosmetyków znajdziesz w niskich cenach na WP radarOkazji.