UrodaJak wyglądają holograficzne włosy? Tęczowe fryzury inspirują!

Jak wyglądają holograficzne włosy? Tęczowe fryzury inspirują!

Jak wyglądają holograficzne włosy? Tęczowe fryzury inspirują!
Źródło zdjęć: © iStock.com

25.06.2018 09:02, aktual.: 01.08.2018 11:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Holograficzne włosy wyglądają jak urzeczywistnienie dziecięcych snów o jednorożcach i syrenach. Dają wrażenie trójwymiarowości fryzury i mienią się wszystkimi kolorami zarówno w naturalnym, jak i w sztucznym świetle. Na takie jasne włosy mogą zdecydować się nie tylko blondynki, ale również brunetki.

Holografia a holograficzne włosy

Holograficzne włosy to trend, który pojawił się zaraz po holograficznym makijażu, holograficznych paznokciach, butach, czapkach i innych elementach garderoby. Jest krokiem w stronę nowoczesnego fryzjerstwa, w którym próżno szukać monochromatyzmu. Pierwsze skrzypce grają tu efekty 3D, w coraz ciekawszy sposób oddające przestrzenność fryzury, podkreślające skręt i odważne cięcia. Współczesne techniki koloryzacji pozwalają włosom samodzielnie tworzyć spektakl świateł i cieni, w którym reżyserem jest nic innego, jak tylko słońce, które pada pod rozmaitymi kątami i z różną intensywnością. Holografia okazuje się tutaj strzałem w dziesiątkę, bo w tej dziedzinie optyki właśnie światło pełni podstawową rolę. Dzięki hologramowi zostają utrwalone wszystkie zmiany fazy świetlnej, a obraz staje się doskonalszy niż fotografia. Holografia daje efekt taki, jaki możemy oglądać na powierzchni płyt CD. Czy da się go odtworzyć na włosach? Oczywiście, że tak!

Obraz
© Instagram.com

Jakie były początki mody na holograficzne włosy?

Holograficzne włosy z pewnością przyjęłyby się w latach 80., kiedy to dyskotekowy szał zdeterminował modę. Neony i metaliczne kolory pojawiały się wtedy na ubraniach i rozmaitych gadżetach. Światła reflektorów i dyskotekowych kul odbijały się na włosach tych, którzy z upodobaniem tańczyli w rytm muzyki pop. Trzeba jednak było poczekać aż do teraz, by efekt różnobarwnej i mieniącej się fryzury był możliwy do uzyskania dzięki koloryzacji. Zaczęło się od platyny. Tleniony blond udało się uzyskać mistrzowi Luigi Murenu w 2009 roku, podczas mediolańskiego tygodnia mody. W holografii pionierski okazał się salon Ross Michaels (Seattle), gdzie działają mistrzowie tej techniki. Holograficzne fryzury potrafią wyczarować zarówno u naturalnych blondynek, jak i u brunetek, choć te drugie muszą poddać się większej ilości zabiegów, przede wszystkim kilkuetapowemu rozjaśnianiu włosów.

Obraz
© Instagram.com

Jak robi się holograficzne włosy?

Koloryzacja holograficzna bazuje na systemie Olaplex. Używa się podczas niej trzech preparatów odbudowujących wiązania dwusiarczkowe w strukturze włosów. Po dodaniu odżywek do farby włosy stają się lśniące i łatwiej poddają się zabiegowi zmiany koloru. Nabłyszczanie to jednak nie wszystko. Kluczowy jest dobór farb – zazwyczaj kilku różnych, które zostają zmieszane przez fryzjera. Holografię na włosach pozwalają uzyskać platynowe blondy połączone z lawendą, różem, błękitem, fioletem, szarością, a nawet pomarańczem i żółcią. Najczęściej stylista miesza je na płytce plexi, używając pędzla, a następnie nanosi na włosy od nasady aż po końce. W ten sposób powstaje wielowymiarowa fryzura, na którą decydują się tylko kobiety odważne i gotowe na prawdziwą zmianę.

Farby do włosów oraz szeroką gamę innych kosmetyków znajdziesz w niskich cenach na WP radarOkazji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także