Jak wyregulować okna na zimę? Mama chemik radzi
Jak wiadomo, w internecie czeka na nas mnóstwo wskazówek na różne tematy. Tym razem Mama-chemik podzieliła się z internautami radą na temat tego, jak wyregulować okna w okresie zimowym. Ten patent pomoże nam uszczelnić okna, a tym samym zatrzymać w pomieszczeniu uciekające ciepło. Jak to zrobić?
Mama-chemik - ekologiczna złota rączka
Mama-chemik (Sylwia Panek), a właściwie @mama.chemik na Instagramie publikuje wiele ciekawych wskazówek na temat domowych porządków. Na jej profilu znajdziemy mnóstwo postów, m.in. dotyczących ekologicznego sprzątania, czyszczenia pralki, czy też oszczędzania pieniędzy podczas sprzątania.
Do tej pory Mamę-chemik obserwuje ponad 90 tys. osób, a obserwatorów nieustannie przybywa. Wszystko za sprawą tego, że jej rady i wskazówki są naprawdę skuteczne.
Uszczelnianie okien sposobem Mamy-chemika
Mama-chemik tym razem podzieliła się na swoim profilu na Instagramie wskazówką dotyczącą regulacji okien. Na początku wyjaśniła, że niektóre okna mają możliwość zmiany trybu z letniego na zimowy. Na filmie pokazała dokładnie, jak taki tryb można przestawić, sprawiając jednocześnie, że ciepło nie będzie uciekało z pomieszczeń w domu.
Jak to zrobić? Mama-chemik tłumaczy, że na skrzydle okna znajduje się element, który wystarczy po prostu przekręcić. Jeżeli jest on ustawiony poziomo, wówczas dochodzi do dociśnięcia uszczelki, dzięki czemu nasze okna będą szczelne. Jeżeli zaś element ten ustawiony jest pionowo, wtedy nasze okna mają większą przepuszczalność.
Przed przestawieniem okien, warto jednak zastanowić się, czy rzeczywiście jest to dobry pomysł. Dlaczego? Sylwia Panek wyjaśniła, że uszczelnienie okien, a więc przestawienie wyżej opisanego elementu, może przyczynić się do braku odpowiedniej wentylacji, a tym samym do powstawania pleśni.
Czytaj także: Postaw na parapecie. Zapomnisz o wilgoci na oknach
Co więcej, niewystarczająca wentylacja może spowodować skraplanie się pary wodnej na oknach. Wówczas na naszych oknach będzie gromadzić się wilgoć, która także może przyczynić się do powstania pleśni.