Jak zadbać o rozwój dziecka i cieszyć się wspólną zabawą

Jak zadbać o rozwój dziecka i cieszyć się wspólną zabawą

Jak zadbać o rozwój dziecka i cieszyć się wspólną zabawą
Źródło zdjęć: © materiały partnera
16.04.2020 11:10

Zabawa z dzieckiem dostarcza mu wielu pozytywnych wrażeń. Każde dziecko podczas zabawy odczuwa szczęście, a jeśli jest to zabawa z rodzicem, czuje się po prostu bardzo kochane. Rodzicom zależy, aby zabawa korzystnie wpływała na rozwój ich dziecka, dlatego wciąż poszukują różnych pomysłów na wartościowe spędzenie czasu ze swoimi pociechami.

Artykuł sponsorowany

Masa Kreatywności Netto i jej zalety

Obraz
© materiały partnera

Bardzo wartościowym materiałem do wspólnych zabaw dla całej rodziny, jest masa kreatywności Netto. Lepienie, ugniatanie, wałkowanie to nieograniczone wyzwanie dla dziecięcej wyobraźni. Rodzice natomiast mają wówczas świetny relaks i daje im to możliwość odcięcia się od swoich codziennych trosk. Zabawa Masą Kreatywności Netto zapewnia trening koncentracji, motoryki, wyobraźni i daje dziecku poczucie sprawczości. Doskonale się również sprawdza w przypadku treningu radzenia sobie ze złością. Jej formowanie polegające na szczypaniu, ugniataniu, ściskaniu, rolowaniu czy rzucaniu na blat, pomaga odreagować i nabrać dystansu. Jest całkowicie bezpieczna dla dziecka i dla środowiska. Materiał, z którego jest wykonana, jest nietoksyczny i w 100% biodegradowalny. Masa Kreatywności Neto nie przywiera, nie brudzi dłoni, ubrań ani mebli. Zasycha samoczynnie, w ciągu 24 godzin. Nie trzeba jej w żaden sposób utwardzać termicznie. Specjalne właściwości Masy Kreatywności Netto pozwalają cieszyć się zabawą nawet przez 4 godziny. W tym czasie masa zachowuje swoją elastyczność. Kiedy lekko przyschnie, można ją zwilżyć wodą i w ten sposób na nowo cieszyć się jej plastycznością. Z masy kreatywnej można wykonać figurkę lub ozdobę, która następnie będzie prezentem dla drugiej osoby. Dzieci mogą wykonać takie prezenty dla dziadków, dla przyjaciół czy dla rodziców. Zabawa z Masą Kreatywności Netto zapewnia cenne wspomnienia miło spędzonego czasu.

Obraz

Co można wykonać z Masy Kreatywności Netto?

Z masy kreatywności Netto można ulepić zwierzątka, np. błękitną meduzę, zielonego kameleona, czarnego pająka, pomarańczową gąsienicę, szarą mysz czy fioletową ośmiornicę. Na stronie internetowej www.masakreatywności.netto są instruktaże. Zobacz, jakie to proste.

Obraz

Z tej samej masy, można zrobić również wisiorki, koraliki, słoneczko, globus, zakładkę do książki, elementy maskarady, pierścionki, bransoletki czy wesołe końcówki na ołówki. Zobacz jak je wykonać.

Masa kreatywności Netto może posłużyć też jako wykonanie elementów gier planszowych, takich jak znane od pokoleń "kółko i krzyżyk”, "memory” czy nawet "pchełki”. Tutaj znajdziesz przepisy.

Obraz

Gdzie się inspirować?

Specjalnie przygotowana strona masakreatywnosci.netto.pl pozwala wspólnie z dzieckiem uczyć się formowania różnych kształtów dzięki czytelnym filmom instruktażowym. Dla miłośników smartfonów dostępna jest darmowa aplikacja zarówna dla urządzeń z Androidem jak i systemem iOS.

Obraz

Masa Kreatywności Netto a nowe technologie

Wspólne korzystanie rodzica i dziecka z zasobów nowych technologii ma cenny wpływ na ich komunikację i buduje zaufanie. Rodzic pokazuje w ten sposób, że warto łączyć tradycję z nowoczesnością, że doskonałe wartości ma zarówno manualna zabawa z masą kreatywną, jak i korzystanie z poradników video czy aplikacji. Dziecko wzrasta wówczas w atmosferze propagowania nowych technologii, jako możliwości rozwoju i zdobycia wiedzy, a nie w atmosferze zakazu korzystania z internetu, jako nic niewnoszącego pochłaniacza czasu. Jeżeli od najmłodszego wprowadzimy dziecko w świat nowych technologii pokazując mu wartościowe treści, będzie mądrze korzystać z ogromnych zasobów internetu. Wspieranie u dziecka rozwoju poprzez zabawy tradycyjne, takie jak gry planszowe, rysowanie, malowanie czy lepienie z Masy Kreatywności Netto zapewnia dziecku zrównoważony rozwój, otwartość na świat, chęć poznawania i doświadczania oraz rozwija inteligencję emocjonalną.

Obraz
© materiały partnera

Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także