Jak zrobić fryzurę emo?
Fryzury emo mają jeden zasadniczy cel – muszą zwracać na siebie uwagę. To bardzo nowoczesne i ekstrawaganckie uczesania. U podstaw stylu emo leży subkultura o konkretnym stylu ubierania się i guście muzycznym.
Co to jest emo?
Styl emo powstał w Stanach Zjednoczonych w połowie lat 80. Powszechnie przyjęło się, że wywodzi się z Nowego Brunszwiku i Waszyngtonu. Swoją nazwę zawdzięcza wyrazowi 'emocore', które jest zrostem dwóch słów: 'hardcore' i 'emotional'. Stylizacja emo ma przede wszystkim wyrażać uczucia. Osoby utożsamiające się z tym stylem muszą być kreatywne, wrażliwe, romantyczne i przyjazne. Grupa interesuje się konkretnym stylem muzycznym i sposobem ubierania się.
Cechy charakterystyczne fryzury emo
Fryzury emo mogą przybierać różne formy, ale wszystkie składają z trzech podstawowych elementów:
- asymetria – fryzury emo powinny charakteryzować się asymetryczną długością i ostro ściętymi kosmykami;
- intensywne kolory – ulubionym kolorem fryzury emo jest czarny z jaskrawymi pasemkami w kolorze różowym lub niebieskim. Współczesne wersje fryzury emo dopuszczają też bardzo jasne barwy;
- proste włosy – fryzura emo nie dopuszcza loków czy delikatnych fal. Jeśli dysponujemy takimi, to nie powinnyśmy rozstawać się z prostownicą.
Nieodłącznym elementem fryzury emo jest asymetryczna grzywka, zazwyczaj zaczesywana na jedną stronę twarzy. Włosy powinny być wyprostowane, aby podkreślić radykalne cięcie. Ważnym atrybutem fryzury emo są także pasemka w różnych kolorach. Mogą to być połączenia czerni z blondem lub różem. Włosy powinny mieć poszarpane końcówki i być obcięte warstwowo. W stylizacji fryzury emo kluczową rolę odgrywają dodatki – opaski i spinki. Można pokusić się o błyszczące wsuwki czy spinki zatrzaskowe. Opaski mogą być cienkie, ozdobione kokardą lub szerokie w grochy lub paski.
Fryzury emo przeznaczone są głównie dla kobiet o dłuższych włosach, sięgających minimum do ramion. Fryzury emo na krótszych włosach nie prezentują się już tak efektownie. Aczkolwiek można je postrzępić, natapirować i zadbać o odpowiednią koloryzację. Styl emo będzie odpowiedni dla osób o okrągłej twarzy – ostre cięcie optycznie wyszczupli twarz.
Jak wykonać fryzurę emo?
Włosy powinny być odpowiednio ścięte – najkrótsze powinny być z tyłu głowy i przy uszach. Grzywka musi być skośna i delikatnie zasłaniać twarz, przykrywając jedno oko. Nie powinna być dłuższa niż do brody. Kolejnym krokiem jest specjalna koloryzacja. Włosy muszą być czarne lub bardzo jasne z pastelowymi pasemkami. Aby móc cieszyć się idealną fryzurą emo, potrzebny nam będzie zwykły grzebień, szczotka, gumka i lakier do włosów.
Rozczesane włosy należy spiąć na czubku głowy i z całości wyciągać poszczególne pasma, tapirować u nasady i utrwalać lakierem. Czynność powtarzamy ze wszystkimi kosmykami, oprócz grzywki, którą układamy na boku głowy. We włosy można wpleść różne akcesoria wspomniane wcześniej.
Propozycje fryzury emo
Poniżej prezentujemy najciekawsze propozycje fryzury emo:
- Fryzura emo na czarnych włosach.
- Fryzura emo w odcieniu jasnego różu.
- Fryzura emo w kolorze szarym z charakterystyczną ozdobą we włosach.
- Fryzura emo na jasnych włosach.
- Fryzura emo w męskim wydaniu.
- Fryzura emo w krótszej odsłonie.