Blisko ludziJak zrobić stroik na grób za kilka złotych? To bardzo proste

Jak zrobić stroik na grób za kilka złotych? To bardzo proste

Przygotuj stroik na grób
Przygotuj stroik na grób
Źródło zdjęć: © Getty Images | Kinek00

27.10.2022 16:26, aktual.: 29.10.2022 09:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

1 listopada już za kilka dni. Tradycyjnie, w święto Wszystkich Świętych, Polacy odwiedzą groby swoich bliskich i dalszych zmarłych. Zapalą znicze, przyniosą kwiaty, a także stroiki. Zobacz, jak samodzielnie przygotować wiązankę na cmentarz.

W dobie galopującej inflacji każdy sposób, który pozwala oszczędzić chociaż trochę pieniędzy, jest na wagę złota. Zbliża się święto Wszystkich Świętych, które wiąże się z wydatkami na ozdoby, które zanosi się na cmentarz. Jak się okazuje, wcale nie muszą kosztować kroci. Wiązankę, którą przystroisz grób, przygotujesz za kilka złotych.

Jak zrobić stroik na grób?

Chcąc pięknie przystroić grób, nie musimy wydawać wszystkich oszczędności. Już za kilka złotych można samodzielnie przygotować strojną wiązankę. Do jej przygotowania będzie potrzebna gąbka florystyczna, pojemnik, kilka gałązek iglastych i suszone kwiaty - mogą być zerwane z ogrodu. Przygotowanie jest bardzo proste. Pierwszym krokiem jest wyjęcie gąbki florystycznej z plastiku. Wtedy będzie łatwiej ją dokładnie zmoczyć. Wyjętą z opakowania, wkładamy do wody i czekamy, aż sama wchłonie płyn. Pod żadnym pozorem nie można jej dociskać. Następnie przekładamy do pojemnika, żeby odciekł nadmiar wody i wkładamy do plastiku.

W ten sposób przygotujesz stroik

W tak nasączoną gąbkę florystyczną można wkładać gałązki. Warto zebrać je w lesie iglastym. Mogą być to różne rodzaje tak zwanej choinki. Zaczynamy od dołu, to tam umieszczamy pierwsze gałązki. Podobnie postępujemy w przypadku drugiej i trzeciej warstwy. Następnie przygotowujemy suszone kwiaty - mogą być przygotowane samodzielnie, albo kupione za niewielką sumę. Po włożeniu w gąbkę kwiatów, w puste miejsca należy dołożyć gałązki. Gotowe. Stroik jest gotowy i nadaje się do przystrojenia grobu.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Zagłosuj na #Wszechmocne 2022
Zagłosuj na #Wszechmocne 2022© WP Kobieta
Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także