Trwa ładowanie...
dp2ws3t

Jaka długość włosów jest najlepsza? Jedną prostą sztuczką rozwiążesz swój dylemat

Czasami zastanawiasz się nad tym, jaka długość włosów jest dla nich najlepsza? Dylemat często okazuje się kłopotliwy podczas wizyty u fryzjera, gdy chcesz zmienić swoją fryzurę. Nie musisz już rozmyślać nad tym, jaka długość jest idealna, ponieważ istnieje prosty trik, który ułatwi wybór nowego uczesania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jaka długość jest najlepsza? Wszystko rozstrzygnie linijka i ołówek
Jaka długość jest najlepsza? Wszystko rozstrzygnie linijka i ołówek (Getty Images)
dp2ws3t

Jeśli wciąż rozmyślasz o tym, jaka długość włosów jest najlepsza, na pewno ucieszysz się na myśl o tym, że istnieje banalny trik ułatwiający zadanie. Bardzo szybko wykonasz porównanie, aby z pełną świadomością zdecydować się na radykalne cięcie albo na zapuszczanie włosów. Jeżeli jesteś ciekawa, jak wykonać taki pomiar, poniżej znajdziesz potrzebne wskazówki.

Jaka długość włosów jest najlepsza – metoda z linijką

Metoda z linijką nazywana także testem 6 centymetrów to niezawodny pomysł na określenie, jaka długość włosów jest najlepsza do danej twarzy. Musisz mieć tylko linijkę i ołówek, a cały trik zajmie nie więcej niż chwilkę. Patent z linijką krok po kroku:

1. Przyłóż ołówek poziomo pod brodą.
2. Następnie ustaw linijkę pod płatkiem ucha, aby linie stworzone przez oba przyrządy przecięły się pod kątem prostym.
3. Zobacz, jaką wartość wskazuje czubek ołówka na linijce. Jeśli jest mniejsza niż 6 cm – pasują do ciebie krótkie włosy. Przy wartości większej niż 6 cm, zdecydowanie wybieraj dłuższe włosy.

dp2ws3t

Jaka długość włosów jest najlepsza – fryzury do kształtu twarzy

Jak widzisz, określenie najlepszej długości włosów wcale nie należy do najtrudniejszych technik fryzjerskich. Kiedy już znajdziesz odpowiedź na nurtującą kwestię, możesz śmiało pomyśleć o zmianie fryzury. Teraz wystarczy, że dopasujesz uczesanie do kształtu twojej twarzy.

Długość włosów a kształt twarzy:

- twarz owalna – uniwersalny kształt, do którego pasują i długie i krótkie fryzury;
- twarz kwadratowa – najlepiej, gdy fryzura jest asymetryczna, aby odciągnąć wzrok od szczęki. Unikaj grzywek ciętych na prosto;
- twarz pociągła – krótsze włosy w formie boba będą idealne. Najlepiej decydować się na zwiększoną objętość;
- twarz w kształcie serca – zdecydowanie cieniowane i postrzępione fryzury będą strzałem w dziesiątkę, wszystkie rodzaje grzywek są wskazane;
- twarz okrągła – wydłużony bob, unikaj cieniowanych fryzur, lepiej postawić na zaczesaną grzywkę na bok.

dp2ws3t

Mąka kukurydziana na włosy i skórę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dp2ws3t

Podziel się opinią

Share

dp2ws3t

dp2ws3t