Trwa ładowanie...

Kwadratowa twarz - fryzury, które wyszczuplają twarz

Twarz kwadratowa charakteryzuje się przede wszystkim szerokim, niskim czołem, szeroką linią żuchwy, wyrazistymi kośćmi policzkowymi oraz kwadratową linią włosów. Kwadratowy kształt twarzy wymaga odpowiedniej fryzury - takiej która wysmukli pyzate policzki i zaokrągli mocne rysy twarzy. Więc jaką fryzurę powinna wybrać kobieta o twarzy w kształcie kwadratu?

Kwadratowa twarz - fryzury, które wyszczuplają twarzŹródło: iStock.com
d2821wa
d2821wa

Kształt twarzy - jak rozpoznać?

Dobieranie fryzury należy rozpocząć od rozpoznania kształtu twarzy. Wyróżnia się:

  • twarz owalną,
  • twarz trójkątną,
  • twarz kwadratową,
  • twarz okrągłą.

Za idealny kształt twarzy uchodzi owalny, najłatwiej też dobrać do niej fryzurę. Kobietom o twarzy owalnej pasują niemalże wszystkie uczesania. Tymczasem posiadaczki twarzy kwadratowej często mają problem z doborem fryzury, która podkreśli atuty urody i ukryje mankamenty. Odpowiednia fryzura dla twarzy kwadratowej to taka, która optycznie wydłuży twarz i zatuszuje linię podbródka.

Kobieta z krótkimi włosami Instagram.com
Kobieta z krótkimi włosami Źródło: Instagram.com

Fryzury niekorzystne dla kobiet o twarzy kwadratowej

Kobiety o twarzy kwadratowej powinny wystrzegać się gładkich fryzur kończących się przed linią żuchwy. Takie uczesania podkreślą tylko mocne rysy twarzy i kształt żuchwy. Ponadto, kobiety o twarzy kwadratowej muszą unikać ciężkich grzywek, bujnych loków i tapirowania. Przykładem nieodpowiedniej fryzury dla kobiet o twarzy kwadratowej jest prosta grzywka, która dodatkowo podkreśla kształt twarzy i daje efekt przerysowania. Warto pamiętać, że ciasno związane włosy zebrane z całej głowy w kucyk lub inne upięcie eksponują tylko kwadratowy kształt twarzy, dlatego należy ich unikać.

d2821wa

Idealne fryzury dla kobiet o twarzy kwadratowej

Do twarzy kwadratowej pasują strzyżenia z pazurem np. krótkie włosy z asymetryczną grzywką. Taką fryzurę można dowolnie stylizować - grzywka zaczesana na bok lub do góry, dzięki czemu można optycznie wysmuklić twarzy. Ważne jest, aby kobiety o kwadratowej twarzy wybierały fryzury z przedziałkiem na bok lub bez przedziałka. Prosty przedziałek tylko uwydatni geometryczność twarzy.

Panie o twarzy kwadratowej wyglądają dobrze we włosach asymetrycznych (np. lewa strona dłuższa od prawej). Tego rodzaju fryzury są niezwykle modne w sezonie 2018. Dodają kobietom elegancji i rockowego pazura. Co więcej, kobiety o twarzy kwadratowej powinny unikać bardzo krótkich fryzur, w stylu cięcia na chłopczycę. Będą za to wyglądać olśniewająco w długich włosach z wycieniowanymi kosmykami lekko zasłaniającymi kości policzkowe i dolną szczękę.

Kobiety z krótkimi włosami iStock.com
Kobiety z krótkimi włosami Źródło: iStock.com

Szeroką żuchwę i mocne rysy twarzy mogą zakryć też lekkie fale, z kosmykami opadającymi na twarz. Fale zrobione za pomocą prostownicy lub lokówki będą dobrym wyborem na specjalne wyjścia. Wśród fryzur idealnych dla kobiet o twarzy kwadratowej znalazł się też klasyczny paź, czyli cięcie sięgające ledwo linii brody z grzywką i mocno wycieniowanymi włosami. Jeżeli chodzi o upięcia okolicznościowe to kobiety o twarzy kwadratowej, wyglądają dobrze w kucykach lub fryzurą z wypuszczonymi na twarz kosmykami oraz skośną grzywką.

d2821wa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2821wa