Trwa ładowanie...

Opuchnięta twarz - sposoby na opuchliznę

Opuchnięta twarz to najczęściej znak, że z organizmem dzieje się coś niedobrego. Tym bardziej, jeśli taki stan utrzymuje się przez dłuższy czas. Jeśli tak się dzieje, powinno udać się na konsultację lekarską, ponadto istnieją również domowe sposoby walki z opuchlizną twarzy.
Share
Dowiedz się jak prostymi sposobami można szybko pozbyć się opuchlizny twarzy.
Dowiedz się jak prostymi sposobami można szybko pozbyć się opuchlizny twarzy. Źródło: 123RF
d1xi6n3

Przyczyny puchnięcia twarzy

Opuchnięta twarz może być skutkiem nadmiernego spożywania alkoholu, nieprzespanej nocy, ale również sytuacji, kiedy pójdziemy spać o zwykłej porze, ale coś zakłóci nasz sen. Oprócz tego efekt opuchniętej twarzy może pojawić się przy okazji bólu zębów, różnego rodzaju alergii oraz jako skutek zabiegu medycyny estetycznej.

Ponadto, przejściowy obrzęk może również pojawić się, kiedy nie dbamy o dietę i długo pracujemy przy komputerze, nie ruszając mięśniami twarzy. Należy również mieć na uwadze fakt, że opuchnięta twarz może świadczyć o poważnych chorobach tarczycy oraz nerek, dlatego warto stosować profilaktykę w postaci domowych sposobów na opuchniętą twarz.

d1xi6n3

Opuchnięta twarz - jak pozbyć się problemu?

Jednym z najpopularniejszych sposobów walki z opuchlizną twarzy jest stosowanie masażu tzw. poduszeczek znajdujących się pod oczami. Powinno się to robić, pocierając palcami powieki przez kilkanaście sekund i naciągając skórę od skroni do końca nosa. Kolejną popularną metodą jest stosowanie kompresu z herbat. Zaparzone woreczki umieszcza się w formie okładu na oczach lub na całej twarzy. Za najlepsze do tego celu uważa się herbaty zieloną i czarną.

Kolejnym popularnym składnikiem, którego właściwości pozwalają na zmniejszenie opuchlizny na twarzy jest rumianek, którego działanie skutecznie neutralizuje zapuchnięte powieki. Wykonuje się go podobnie jak ma to miejsce w przypadku herbaty, dlatego często stosuje się oba kompresy jeden po drugim.

Ponadto, równie ciekawą metodą pozbycia się opuchlizny jest minidrenaż, który polega na opukiwaniu konkretnych punktów na twarzy w specjalnym tempie. Opukiwanie powinno się rozpocząć od czoła, przesuwając się powoli w kierunku końca brody.

d1xi6n3

Naturalne metody walki z opuchlizną twarzy

Popularną, naturalną metodą pozbycia się opuchlizny z twarzy jest pochodzący z Japonii masaż wykonywany za pomocą kosmetycznych patyczków, które zakończone zostały niewielkimi wacikami. Aby proces był jeszcze łatwiejszy, poleca się połączenie kilku patyczków za pomocą gumki recepturki i równomierne opukiwanie twarzy z każdej strony przechodząc przez policzki na szyję. Dzięki temu ze skóry znacznie korzystniej odprowadzone zostają limfa oraz nadmiar wody.

Kolejnym naturalnym składnikiem, o którym warto wspomnieć, jest surowy ziemniak, który powinno się zetrzeć na tarce, uzyskując kremową konsystencję. Ziemniaka w takiej formie nakłada się bezpośrednio na twarz, żeby po 20 minutach dokładnie ją przemyć z użyciem chłodnej wody. Bardzo podobny w działaniu jest również ogórek, którego w plastrach można nałożyć na twarz, uzyskując podobnie kojący efekt.

d1xi6n3

Podziel się opinią

Share
d1xi6n3
d1xi6n3