Jaką liczbę widzisz? Prawidłową odpowiedź podają tylko geniusze

Czy widzisz liczbę ukrytą na grafice?
Czy widzisz liczbę ukrytą na grafice?
Źródło zdjęć: © X

04.07.2024 12:16, aktual.: 04.07.2024 12:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Złudzenia optyczne mogą płatać figle naszym umysłom. Kiedy spoglądamy na ten sam obraz, każdy z nas może dostrzec coś zupełnie innego. Podobnie jest w tym przypadku. Według autora zagadki, tylko osoby o wysokiej inteligencji są w stanie dostrzec właściwą liczbę.

W sieci można znaleźć wiele zagadek i iluzji optycznych, nad którymi czasami trzeba się nieźle napracować. Jeśli jesteś osobą, która lubi spędzać swój wolny czas nad łamigłówkami, powyższa ilustracja z pewnością przypadnie ci do gustu.

Omawiana zagadka wywołała wśród internautów wiele emocji. Grafika, która na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym szczególnym, może w rzeczywistości kryć w sobie wiele tajemnic. Niestety, nie każda osoba, która na nią patrzy, jest w stanie poprawnie zidentyfikować ukrytą liczbę. A ty, do której grupy należysz?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zagadka obrazkowa. Tylko nieliczni znają rozwiązanie

Złudzenie optyczne polega na interpretacji obrazu poprzez analizę cieni, kontrastów oraz kolorów. Nawet najsubtelniejsza zmiana może zdecydować o tym, co końcowo zauważymy. Mechanizm ten jest często wykorzystywany do tworzenia różnorodnych zagadek, które zyskują potem szeroki rozgłos w sieci.

W internecie łatwo można natknąć się na liczne zagadki obrazkowe, które powodują prawdziwy mętlik w naszych głowach. Warto ich szukać na popularnych portalach internetowych oraz w mediach społecznościowych. Jedna z takich zagadek szczególnie podzieliła internautów.

Pewna użytkowniczka portalu X (dawniej Twitter) opublikowała niewyróżniającą się grafikę, na której dzięki złudzeniu optycznemu można dostrzec coś więcej. Na obrazku, oprócz podstawowego widoku, ukryta jest trzycyfrowa liczba. Co ciekawe, okazuje się, że każda osoba może zobaczyć zupełnie różne cyfry, a najwięcej trudności sprawia odczytanie ostatniej z nich.

Czy udało ci się udzielić poprawnej odpowiedzi?

Opinie na temat prawidłowej odpowiedzi są mocno podzielone. Oglądając czerwonawą grafiką, mnóstwo internautów było zaskoczonych, tym jak trudna jest ta zagadka. Chociaż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że jest to łatwe zadanie, wyniki pokazują co innego. W komentarzach pod postem na platformie X pojawiło się wiele różnych odpowiedzi, lecz tylko niektóre z nich były poprawne.

Internauci z entuzjazmem dzielili się swoimi propozycjami odpowiedzi. Wśród sugerowanych liczb pojawiały się takie jak 574, 420, 578 oraz 285. Jednak, jak pokazują rezultaty, żadna z wymienionych liczb nie jest właściwa. Okazuje się, że właściwą liczbą jest 571. Tylko wyjątkowo uważne osoby o ponadprzeciętnej inteligencji potrafią dostrzec, co rzeczywiście zostało ukryte na ilustracji.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Materiały WP
Materiały WP© Materiały własne
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (369)
Zobacz także