Trwa ładowanie...
d2s9utc

Jan Szyszko nie żyje. Andrzej Duda: "Fiat Voluntas Tua"

Zmarł Jan Szyszko. O jego śmierci poinformował prezydent Andrzej Duda. Ostatnie słowa jego wpisu na Twitterze brzmią: "Fiat Voluntas Tua". Co oznaczają?
Podziel się
Jan Szyszko nie żyje
Jan Szyszko nie żyje (ONS.pl)
d2s9utc

"Bardzo smutna, niespodziewana wiadomość. Dziś przed południem odszedł Pan Prof. Jan Szyszko. Naukowiec i polityk, ale przede wszystkim dobry i życzliwy Człowiek, pasjonat przyrody, którego darzyłem wielką sympatią i szacunkiem. Fiat Voluntas Tua... RiP" - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Jan Szyszko pełnił funkcję ministra środowiska w rządach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. Resortem kierował już jednak wcześniej – w latach 1997-1999 i 2005-2007. Szyszko był leśnikiem i nauczycielem akademickim. W wyborach parlamentarnych 2019 kandydował z okręgu 20. Miał za sobą 4 kadencje Sejmu – V, VI, VII i VIII.

d2s9utc

Andrzej Duda żegna Jana Szyszkę

Nie dla wszystkich to, co napisał dziś prezydent, może być jasne. "Fiat Voluntas Tua" to po łacińsku "Bądź wola Twoja. Jest częścią modlitwy "Ojcze Nasz", która w łacinie brzmi tak: "Pater noster, qui es in caelis, sanctificetur nomen tuum. Adveniat regnum tuum. Fiat voluntas tua, sicut in caelo et in terra. Panem nostrum quotidianum da nobis hodie. Et dimitte nobis debita nostra, sicut et nos dimittimus debitoribus nostris. Et ne nos inducas in tentationem, sed libera nos a malo". Jan Szyszko miał 75 lat.

d2s9utc

Zobacz także: Ojciec Piotrka zginął na służbie. 22 latek opowiada, w jaki sposób godził się z jego odejściem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d2s9utc

d2s9utc
d2s9utc