Blisko ludziJanusz Korwin-Mikke komentuje zakaz przemieszczania się. Nieprzypadkowo pokazał zdjęcie córki z psem

Janusz Korwin-Mikke komentuje zakaz przemieszczania się. Nieprzypadkowo pokazał zdjęcie córki z psem

Janusz Korwin-Mikke komentuje zakaz przemieszczania się. Nieprzypadkowo pokazał zdjęcie córki z psem
Źródło zdjęć: © East News
Anna Podlaska

25.03.2020 08:40, aktual.: 30.03.2020 12:49

Janusz Korwin-Mikke skomentował decyzję władz dotyczącą zakazu przemieszczania się z wyjątkiem pracy i "niezbędnych spraw życia codziennego". Rząd wprowadził nowe ograniczenia w związku z rozprzestrzeniającym się w szybkim tempie koronawirusem.

– Wdrażamy ograniczania w przemieszczaniu się. Będą one dotyczyć każdego z nas. Ta decyzja ma maksymalnie ograniczyć naszą aktywność. Wszystkie inne działania poza wyjściem do pracy, apteki, wyprowadzenia psa na spacer – odłóżmy na później – powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Zaapelował też, by ograniczyć przemieszczanie się do maksymalnie dwóch osób w jednej grupie.

Janusz Korwin-Mikke komentuje nowe zasady i zakaz przemieszczania się

Decyzję rządu skomentował na Instagramie poseł Janusz Korwin-Mikke. Zauważył, że teraz w najlepszej sytuacji są właściciele psów, którzy mają prawo wyjść z nimi na spacer po osiedlu. Zaproponował również, że za "niewielką opłatą" jego córka może wypożyczyć swojego pupila.

"Rząd ogłosił nowe ograniczenia: wychodzić z domu można tylko do sklepu spożywczego, do apteki albo z psem. W związku z tym moja córka za niewielką opłatą może wypożyczać Odiego" – napisał pod opublikowanym zdjęciem poseł Konfederacji. "W stanie wojennym za 'komuny' wypożyczało się małe dzieci do kolejki w sklepie" – dodał.

Zakaz opuszczania miejsca zamieszkania

Rozporządzenie przygotowane w porozumieniu z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim wchodzi w życie w środę 25 marca. Obostrzenia dotyczą również podróżowania środkami komunikacji zbiorowej oraz udziału w wydarzeniach religijnych. Zatem środkami komunikacji publicznej jednocześnie może podróżować maksymalnie tyle osób, ile wynosi liczba miejsc siedzących podzielona przez dwa. Według rozporządzenia w wydarzeniach religijnych – mszach, pogrzebach, ślubach – może brać udział jednocześnie nie więcej niż pięć osób, nie licząc sprawujących posługę.

Rozporządzenie przewiduje także zakaz zgromadzeń z wyjątkiem takich, w których uczestniczą wyłącznie członkowie rodziny oraz osoby pozostające w stałym pożyciu. Za złamanie tego zakazu grozi do 5 tys. zł kary. Obostrzenia obowiązują do 11 kwietnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (472)
Zobacz także