Blisko ludziJanusz Korwin-Mikke o kobietach. "Powinny zajmować się wydawaniem pieniędzy"

Janusz Korwin-Mikke o kobietach. "Powinny zajmować się wydawaniem pieniędzy"

Janusz Korwin-Mikke
Janusz Korwin-Mikke
Źródło zdjęć: © AKPA

13.08.2021 09:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polityk Janusz Korwin-Mikke znów szokuje. Po raz kolejny postanowił uderzyć w kobiety i napisał kontrowersyjny post. Zasugerował we wpisie, że kobiety nie powinny pracować, bo jego zdaniem konsekwencje dla rodziny mogą być tragiczne.

Janusz Korwin-Mikke znany jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi. Spory "dorobek" ma w temacie opinii na temat kobiet. Jego oceny są krzywdzące i seksualizujące. Tym razem nie omieszkał wyrazić swojego zdania na temat pracy zawodowej kobiet. Napisał, że powinny zajmować się wydawaniem pieniędzy, a nie ich zarabianiem.

"Chłopcy zakładają gangi, dziewczyny prostytuują się po galeriach"

Janusz Korwin-Mikke słynie z seksistowskich i konserwatywnych opinii, którymi bez obaw dzieli się w mediach społecznościowych i tradycyjnych. Jego wypowiedzi często są krzywdzące i uderzają w kobiety i dzieci.

Ostatnio polityk napisał, że sugeruje, aby matki pozostały w domach, zamiast np. rozwijać karierę zawodową i poświęcały czas rodzinie. Bulwersujący wpis zamieścił na swoim profilu na Twitterze. Polubiło go ponad 700 osób.

"Kobiety powinny zajmować się wydawaniem pieniędzy, a nie zarabianiem, bo konsekwencje braku matki w domu często są tragiczne. Dzieci bez opieki wałęsają się po szkole po ulicach, wpadają w narkomanię, chłopcy zakładają gangi, dziewczyny prostytuują się po galeriach czy w bramach" – napisał polityk.

Janusz Korwin-Mikke o kobietach

To nie pierwszy raz, kiedy lider Konfederacji wypowiada się o kobietach w skandaliczny sposób. Trzy lata temu podczas rozmowy z Wirtualną Polską powiedział, że obecnie kobiety są krzywdzone bardziej niż kiedyś. "Kiedyś nikt nie mówił "ty idiotko", bo wszyscy wiedzieli, że kobiety są mniej inteligentne" - podsumował. Na zakończenie stwierdził, że jego żona od lat mówi: "Gdybym ja była bardziej inteligentna od ciebie, to bym sobie znalazła faceta bardziej inteligentnego ode mnie". 

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (65)
Zobacz także