Trwa ładowanie...
d32nc1i

Jasna karnacja a kolor lakieru do paznokci – jak wybrać najlepszy?

Wybór najlepszego koloru lakieru do paznokci powinien być podyktowany nie tylko naszymi indywidualnymi preferencjami i upodobaniami, ale także typem karnacji. Kobiety z celtyckim i północnoeuropejskim typem urody powinny postawić na jasne paznokcie, a także klasyczną czerwień. Sprawdź, jakimi zasadami kierować się przy wyborze lakieru do paznokci, jeśli jesteś posiadaczką jasnej karnacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zadbane paznokcie to wizytówka każdej kobiety
Zadbane paznokcie to wizytówka każdej kobiety (Fotolia)
d32nc1i

Właściwie dobrany kolor lakieru do paznokci może podkreślić urodę i uwydatnić wszystkie jej zalety. Przy jego wyborze warto kierować się kolorem włosów, a także typem karnacji – innych lakierów powinny używać kobiety z jasną skórą, a inne z oliwkową.

Jasne paznokcie do bladej karnacji

Nudziaki, czyli beże i róże, to lakiery stworzone dla osób z bardzo jasną karnacją. Mowa tu przede wszystkim o kobietach o celtyckim typie urody, dla którego charakterystyczne są: rude włosy, piegi i bardzo jasna cera (łatwo ulegająca poparzeniom), a także o kobietach o północnoeuropejskim typie urody – jasnej cerze, blond włosach i skłonności do oparzeń słonecznych. W ich przypadku zdecydowanie najlepiej prezentują się kolory wpadające w róż, inne nudziaki mogą nadmiernie zlewać się z jasnym kolorem skóry.

d32nc1i

Klasyczna czerwień na paznokciach a jasny kolor skóry

Kobiety z jasną karnacją dobrze prezentują się także w paznokciach pomalowanych lakierem o kolorze klasycznej czerwieni. Najlepiej sprawdzą się kolory żywoczerwone: karmazynowy i kardynalski, które kontrastują z jasnym kolorem skóry, sprawiają, że dłonie prezentują się wytwornie i elegancko. Dodatkowo czerwienie na paznokciach redukują widoczność popękanych naczynek na dłoniach i rękach. Co istotne, panie z jasną karnacją powinny unikać ciemnych czerwieni, wpadający w bordo i brąz.

d32nc1i

Róże na paznokciach dla kobiet z jasną karnacją

Wszystkie odcienie różu począwszy od jasnych i przezroczystych, skończywszy na fuksjach z niebieskimi podtonami, to kolory, do których powinny przyzwyczaić się kobiety o bladej skórze. Lakiery do paznokci o różowych tonach świetnie podbijają jasną karnację. Jasne kolory stanowią jej naturalne przedłużenie, natomiast ciemniejsze róże, jak np. fuksja, kontrastują z nią, dzięki czemu dłonie wyglądają na młode i zadbane.

d32nc1i

Podziel się opinią

Share

d32nc1i

d32nc1i