Jeden z najważniejszych dodatków na wiosnę. Nie każdy wie, jak go nosić

Czapka z daszkiem to must-have wiosny.
Czapka z daszkiem to must-have wiosny.

25.04.2023 11:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeden z kluczowych dodatków na wiosnę. Przydaje się zarówno w słoneczne, jak i chłodniejsze dni. Jest praktyczny i (wbrew pozorom) bardzo stylowy. Mowa o czapce z daszkiem. Warto, by znalazła się w szafie każdej z nas.

Czapka z daszkiem dawniej kojarzyła się głównie z modą męską i dziecięcą. Kobiety sięgały po nią ewentualnie podczas treningu na świeżym powietrzu. Nasze podejście zmieniło się kilka sezonów temu. Zaczęłyśmy traktować czapkę z daszkiem, jako przydatny dodatek do stroju, który fajnie go uzupełnia. W zmianie myślenia o popularnych "baseballówkach" pomogli nam projektanci, którzy wprowadzili je na wybiegi, udowadniając, że ten dodatek dobrze wygląda nie tylko z dresami i butami do biegania, ale także trenczem, balerinami, a nawet damskim garniturem. Idealnie wpisuje się w obecne od kilku lat trendy na nonszalancję, zacierania granic między modą "wyjściową" i "casualową", łączenia tego, co sportowe, z tym, co eleganckie. Jednym słowem, do łamania wszelkich wcześniej wyznaczonych granic w modzie.

Jak nosić czapkę z daszkiem?

W tym sezonie szczególnie modne jest połączenie czapki z daszkiem z długimi, sięgającymi niemal kostek trenczami i spodniami z prostymi lub rozszerzanymi nogawkami. Na stopach w zależności od pogody albo trampki, sneakersy, albo motocyklowe botki, które nosiliśmy jesienią i zimą. To oczywiście tylko jeden z pomysłów na stylizacje. Outfitów, z którymi współgra czapka z daszkiem jest cała masa! Latem świetnie uzupełnia podstawowy zestaw: dżinsy, biały tshirt i trampki. Możemy przyjąć, że baseballówka będzie po prostu pasować do każdej weekendowej stylizacji, czyli takiej, której głównym założeniem jest luz, wygoda i praktyczność.

Przy zakładaniu czapki z daszkiem pamiętajcie o kilku zasadach. Po pierwsze czapka nie powinna zakrywać uszu. Po drugie daszek nie powinien wchodzić na oczy. Czapka zdecydowanie lepiej wygląda, kiedy daszek skierowany jest nieco ku górze.

Za co kochamy czapki z daszkiem?

Czapki z daszkiem kochamy oczywiście za styl i wygląd, ale nie tylko! Ich niewątpliwa zaleta jest praktyczność. Daszek chroni przed słońcem, co docenią przede wszystkim te z was, które na co dzień noszą okulary korekcyjne i nie mogą z nich zrezygnować na rzecz tych przeciwsłonecznych. Poza tym chronią przed wiatrem i są idealnym rozwiązaniem na bad hair day.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.