ModaJędrny biust bez skalpela. Biustonosze dla kobiet po 50, 60 i 70-tce

Jędrny biust bez skalpela. Biustonosze dla kobiet po 50, 60 i 70‑tce

Jędrny biust bez skalpela. Biustonosze dla kobiet po 50, 60 i 70-tce
Źródło zdjęć: © Istock

13.04.2021 17:18, aktual.: 06.03.2024 20:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dojrzałe piersi wymagają odpowiedniej bielizny. Takiej, w której nosząca je osoba będzie się czuć komfortowo i pewnie. Nie zawsze noszone dotychczas modele są odpowiednie, wygodne i zdrowe dla dojrzałych piersi, które w pewnym wieku mają specyficzne potrzeby.

Rozmiar biustonosza

Dobór odpowiedniego modelu pod kątem rozmiaru to kwestia ważna, ale i dość subtelna. Trzeba uszanować pewne przyzwyczajenia i specyficzne potrzeby, takie jak niechęć do ucisku, cienka, wrażliwa skóra, a nawet niechęć do rozmowy na temat bielizny osobistej. Sposobem na to jest oczywiście wizyta u profesjonalnego doradcy. Jeśli mama, ciocia czy babcia nie ma zamiaru takiej wizyty odbyć, możemy wybrać kilka biustonoszy i przymierzyć je w domu, w znanym otoczeniu. Rozmiar opaski oraz kształt i wielkość miseczki muszą odpowiadać wielkości i wyglądowi piersi. Nie warto mocno zaniżać obwodu biustonosza, a rozmiar miseczki często wypada mniejszy, niż wynika to z tabeli rozmiarowej, gdyż piersi, które straciły swoją jędrność, lepiej wpasowują się nieco mniejsze miseczki.

Dla każdej sylwetki

Dojrzałe kobiety często lekceważą kwestię doboru stanika i dla komfortu decydują się na modele, które nie spełniają swojej funkcji, tylko przykrywają piersi. Takie miękkie, bezfiszbinowe, duże staniki uchodzą za niezbyt atrakcyjne, ale nie musi to być regułą, bo możemy wybrać lub doradzić model funkcjonalny i równocześnie ładny. Właściwy obwód pod biustem, odpowiednio rozmieszczone miseczki o naturalnym kształcie oraz wygodne, dość szerokie ramiączka to jedne z najważniejszych cech dobrego biustonosza dla dojrzałych kobiet.

Nie musi być skąpo, aby było seksownie

Wiele współczesnych modeli bielizny sprawia wrażenie, jakby były stworzone dla osób całkowicie pozbawionych krągłości, czy wręcz o chłopięcej sylwetce. Nietrudno dobrać biustonosz dla młodej szczupłej osoby. Problem zaczyna się kiedy piersi się zmieniają z wiekiem albo zmagamy się z widoczną asymetrią czy niedoskonałościami sylwetki. To powoduje powstawanie licznych kompleksów i zahamowań, które skutecznie potrafią obniżyć poziom pewności siebie, zwłaszcza jeśli problem z doborem bielizny jest widoczny np. pod sukienką na ważną okazję. Biustonosze dla dojrzałych kobiet mogą być dobrze dopasowane i ładne.

Koniec z brzydką bielizną

Profesjonalne usługi doradcze w zakresie bielizny zrobiły swoje i wiele kobiet ze znacznie większą świadomością podchodzi do zakupu odpowiednich biustonoszy. Widok piersi, które pod swetrem czy bluzką znajdują się na wysokości pasa, powoli znika z naszych ulic, a my możemy podziwiać mamę, ciocię lub babcię w dobrze dobranym staniku. Bez bólu pleców, nieestetycznych marszczeń czy dysproporcji sylwetki. Dobrze dobrany fason i rozmiar to podstawa, ale coraz więcej kobiet zwraca też uwagę na modne biustonosze i majtki oraz seksowną bieliznę dla dojrzałych pań.

Dobierz babci stanik

Dojrzałe kobiety często nie wiedzą, że niewielkie modyfikacje w noszonych biustonoszach mogą znacząco poprawić komfort ich użytkowania. Często mają swoje nawyki i stałe miejsca, gdzie kupują bieliznę, ale niekoniecznie znajdzie się tam bielizna dla ich potrzeb. Komfort, samopoczucie i korzystny wygląd — to powinien zapewniać dojrzałym piersiom odpowiedni stanik. Przede wszystkim powinien dobrze podtrzymywać i osadzać piersi, które z wiekiem tracą jędrność i wymagają podniesienia. Zwykły stanik tego nie dokona, zwłaszcza jeśli będzie źle dopasowany.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także