Trwa ładowanie...
ycipk-2u1io7

Jedzenie zostało po weselu. Wiemy, co z nim zrobić

Rosół, kotlet schabowy, ziemniaki, pieczeń, tort, ciasta i ciasteczka… Jedzenie to nieodłączny element każdego wesela. Ale gdy wesele się kończy, jedzenie zostaje, a jeśli nie wiemy, co z nim zrobić, zmarnuje się.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jedzenie zostało po jedzeniu. Można je uratować
Jedzenie zostało po jedzeniu. Można je uratować (123RF)
ycipk-2u1io7

Podziel się jedzeniem

Lubimy, gdy jedzenia jest dużo. Zazwyczaj organizatorzy wesel kierują się zasadą, że nigdy nie może go zabraknąć. Na biesiadnych stołach zawsze znajdziemy przystawki, sery, sałatki, małe paszteciki i inne przekąski. Dodatkowo w ciągu nocy podawanych jest nawet 10 ciepłych posiłków. Później pojawia się tort i wiele rodzajów ciast.

To, czego weselnicy nie dadzą rady zjeść w nocy, pojawia się na stołach gości zaproszonych na poprawiny. Okazuje się, że tam również nierzadko nie udaje się zjeść wszystkiego, co zostało po weselu. Czasami rozdajemy je rodzinie, ale i ta nie zawsze chce je przyjąć. Wtedy możemy skorzystać z miejskich jadłodzielni, czyli miejsc, których misją jest "ratowanie jedzenia".

ycipk-2u1io7

Jadłodzielnie

Jadłodzielnie to specjalnie przygotowane przestrzenie, w których znajdziemy lodówki, półki i szafki. Możemy ich szukać w popularnych punktach miasta: na uczelniach, przy targach, w akademikach. Cel jest jeden: sprawić, by jedzenie nie zmarnowało się. Nadwyżką jedzenia mogą podzielić się nie tylko osoby prywatne, ale także sklepy i restauracje, w których często produkty spożywcze lądują na śmietnikach. To, co przyniesiemy będzie później wykorzystane przez osoby niezamożne.

Uratuj jedzenie z wesela

ycipk-2u1io7

Ostatnio warszawska jadłodzielnia opublikowała post przypominający o tym, że niewykorzystane jedzenie z wesela także można uratować. Organizatorzy przypominają, że mogą odebrać nadwyżkę jedzenia z miejsca wesela, ale warto poinformować wolontariuszy o tym odpowiednio wcześnie. Kontakt do jadłodzielni znajdziemy na fanpage'u Foodsharing Warszawa.
Wolontariusze przypominają także, że nawet jeśli nie zdecydujemy się skorzystać z jadłodzielni, powinniśmy pamiętać o tym, by zadbać o specjalne pudełka. W te możemy zapakować zapakować jedzenie, a następnie rozdać je weselnikom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: "Miałam ochotę rzucić się i wyrwać mu tego batona". Anna Powierza o życiu na diecie:

ycipk-2u1io7

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-2u1io7

ycipk-2u1io7
ycipk-2u1io7