Trwa ładowanie...
Jej przeboje śpiewała cała Polska. Życie okrutnie ją doświadczyło
Ludzie
Kinga Kwiecień

Jej przeboje śpiewała cała Polska. Życie okrutnie ją doświadczyło

"Małgośka" "Tańczące Eurydyki", "Bądź gotowy dziś do drogi" to tylko nieliczne z piosenek skomponowane przez Katarzynę Gärtner.
Share
d10xt6g

Jej przeboje śpiewała cała Polska. "Małgośka", "Tańczące Eurydyki", "Bądź gotowy dziś do drogi" to tylko nieliczne z piosenek skomponowanych przez Katarzynę Gaertner. Choć hity na dobre wryły się w pamięć Polaków, o samej autorce pamiętają nieliczni. Cztery lata temu doszło do pożaru, który na zawsze odmienił życie artystki.

Kompozytorka od zawsze marzyła o domu z dala od ludzi, wśród zieleni. Wraz z mężem zamieszkała w kieleckiej wsi Komaszyce. Jednak nie było jej dane długo cieszyć się ukochanym miejscem. W 2012 roku wybuchł pożar, w którego wyniku rodzina Gaertner straciła dorobek życia, w tym studio nagrań. Z płonącego budynku udało się wynieść jedynie fortepian i komputer z nagraniami. W wyniku silnego stresu spowodowanego pożarem Gaertner doznała paraliżu nóg. Rok później doszło do komplikacji zdrowotnych i pani Katarzyna przeszła udar mózgu. Kobieta trafiła na dwa miesiące do szpitala. Dotychczas nie odzyskała władzy w lewej ręce.

- Pierwszy udar był bardzo ciężki. Po drugim, który był rok później, spędziłam dwa miesiące w szpitalu. Przez kilka miesięcy nie mogłam grać na fortepianie - wspomina Gaertner.

Teraz kobieta marzy o tym, by odzyskać sprawność i móc na nowo komponować. Zbiórką pieniędzy na jej rehabilitację oraz remont domu zajęła się Fundacja JiM.

d10xt6g

Podziel się opinią

Share
d10xt6g
d10xt6g