Jest prawą ręką Aleksandra Łukaszenki. "Dyktatura to już nasza marka" - mówi dumna Natalla Ejsmant

Natalia Ejsmant to bliska współpracownica Aleksandra Łukaszenki (Getty Images)
Natalia Ejsmant to bliska współpracownica Aleksandra Łukaszenki (Getty Images)

11.03.2022 12:10, aktual.: 11.03.2022 12:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Natalla Ejsmant to rzeczniczka prasowa prezydenta Białorusi, Aleksandra Łukaszenki. 38-latka jest całkowicie zapatrzona w działania dyktatora i z dumą kultywuje jego brudną politykę.

Od napaści wojsk rosyjskich na Ukrainę minęły już ponad dwa tygodnie. Oczy całego świata zwrócone są nie tylko w stronę brutalnych działań Władimira Putina, ale także bardzo kontrowersyjnych rządów Aleksandra Łukaszenki.

Polityk otrzymuje mnóstwo wsparcia od swojej bliskiej współpracownicy, 38-letniej Natallii Ejsmant. Jej także zarzuca się nie tylko naruszenie zasad demokracji, ale i praworządności. Dumna rzeczniczka prasowa prezydenta Białorusi przekonuje bowiem, że należy wspierać i podziwiać jego dyktatorskie działania.

Obiecująca aktorka i prezenterka

Natalla Ejsmant, z domu Selyun, urodziła się 16 lutego 1984 roku w Mińsku. Jest absolwentką Mińskiego Państwowego Kolegium Muzycznego oraz Białoruskiej Państwowej Akademii Sztuki.

Po ukończeniu szkoły regularnie pojawiała się w Białoruskim Teatrze Muzycznym, a w wieku 24 lat została prezenterką białoruskiej telewizji państwowej. To właśnie podczas nagrań do jednego z programów poznała swojego przyszłego męża, wówczas prezentera, a obecnie prezesa Narodowej Państwowej Kompanii Radiowo-Telewizyjnej, Ivana Ejsmanta.

Natalla Ejsmant, czyli prawa ręka Aleksandra Łukaszenki

W 2014 r., ku zaskoczeniu wielu, została ogłoszona oficjalną rzeczniczką prezydenta Białorusi. Nie ma wątpliwości, że na przestrzeni lat pozostaje Łukaszence niezwykle wierna. Natalla Ejsmant wierzy bowiem, że dyktatura Aleksandra Łukaszenki to "symbol marki państwa".

- Dlatego, że za tym słowem w dzisiejszym rozumieniu widzimy przede wszystkim porządek, dyscyplinę, absolutnie normalne i spokojne życie. Wydaje mi się, że tak często wypowiadamy to słowo, że dyktatura to już nasza marka - powiedziała przed trzema laty.

W 2020 r. w wyniku fałszowania wyborów i łamania praw człowieka, została objęta sankcjami. Zabroniono jej wjazdu na teren Unii Europejskiej oraz zamrożono jej europejskie aktywa. Sankcję wobec Ejsmant wydały także Wielka Brytania, Stany Zjednoczone i Kanada.

Natalia Ejsmant to bliska współpracownica Łukaszenki (Getty Images)
Natalia Ejsmant to bliska współpracownica Łukaszenki (Getty Images)Mikhail Svetlov

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także