ycipk-3ntrm6

Jest życie po trzydziestce. I to na podium

Kiedy Renata Nowak w 2005 roku zdobywała tytuł Miss Polski, jeszcze nie wiedziała, że 10 lat później będzie musiała jeść dwa razy tyle, by obsłużyć wszystkie mięśnie, o których pojęcia wówczas nie miała. W ogóle pewnie nie była świadoma, że zechce podpompować biceps, uwydatnić "sześciopak” i powiększyć uda oraz pupę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Renata Nowak to przykład determinacji i tego, że po trzydziestce może "chcieć się" jeszcze bardziej
Renata Nowak to przykład determinacji i tego, że po trzydziestce może "chcieć się" jeszcze bardziej (instagram.com/renatanowak.life)
ycipk-3ntrm6

Renata Nowak mówi o sobie "Silver Girl”, bo w tym sezonie skosiła trzy srebrne medale podczas zawodów firmowanych przez najważniejszą organizację kulturystyczną – Międzynarodową Federację Kulturystyki i Fitnessu (IFBB). Nie przyzwyczajajmy się jednak do tego pseudonimu, bo jeśli jej determinacja utrzyma się na tym samym poziomie, w 2019 roku będzie "Polskim Złotkiem”. Są na to matematyczno-statystyczne dowody. W roku ubiegłym zdobyła trzy brązowe krążki, więc tendencja zaprowadzi ją na szczyt podium. Bez względu na inne aspekty, bo wola walki pcha ją do przodu, a Renata zdaje się nie oglądać za siebie. Zrobimy to więc za nią.

Ale tylko w pozytywnym sensie, gdyż z jej przeszłości brudów nikt nie wyciąga, bo i takowych wydaje się nie być. Są za to chlubne karty historii o walecznej dziewczynie. W 2005 roku została najpiękniejszą dziewczyną w kraju podczas konkursu Miss Polski. Wybory wspomina zwyczajnie, bez ekscesów, ale i bez ekscytacji. Wspomina codzienną rutynę na zgrupowaniach, nie przypomina sobie niezdrowej rywalizacji czy niemoralnych propozycji. Ot, kolejny wyjazd na obóz z koleżankami. Później zajęła się modelingiem i… nie bardzo wiemy czym. Ale nie wnikamy, nie kopiemy zbyt głęboko, bo szanujemy jej prywatność.

ycipk-3ntrm6

W zeszłym roku Renata Nowak zaczęła wdrapywać się po drabince sukcesów w konkursach organizowanych przez IFBB i od razu wskoczyła na podium. W tym roku ustrzeliła trzy srebrne medale w ciągu dwóch tygodni. Zaczęło się na początku czerwca we włoskim Rimini, potem kolejny w Top 3 Diamond Cup Portugal i na koniec jeszcze jeden krążek w luksemburskim Diamond Cup. Wszystkie jej wysiłki poskutkowały olbrzymim sukcesem, którym Renata Nowak nieśmiało chwali się na swoim koncie na Instagramie. Jest 2 na 248 zawodniczek w rankingu IFBB Bikini Fitness. Do tego zdobyła Kartę Zawodowca IFBB Elite PRO. Wszystko to składa się na niespotykany dotąd sukces Polki w najważniejszej organizacji w branży.

Czym jest bikini fitness? Sama Renata Nowak opisuje to w "Pytaniu na śniadanie" jako "kształtowanie sylwetki z subtelnym zarysem mięśnia”. Czyli chodzi o szczupłe ciało, ale bez "męskiej sylwetki”, której tak bardzo obawiają się dziewczyny, wchodzące do siłowni na strefę wolnych ciężarów. "Silver Girl" udowadnia, że ćwiczenie 5 – 6 razy w tygodniu godzinę dziennie, nie kończy się potrzebą robienia zakupów odzieżowych na dziale dla panów. Mało tego, Renata Nowak uważana jest w środowisku kulturystycznym za jedną z najpiękniejszych "fitnessek” na świecie. A to dzięki pięknu naturalnej urody. Może zachwyt nad tym aspektem wydaje się dziwny, jednak kobietom startującym w tych zawodach często mocno wyostrzają się rysy twarzy, co ma znamiona maskulinizacji. Nie u Polki.

Gdy pokazuje swoje zdjęcia bez charakterystycznego, mocnego makijażu scenicznego, fani się rozpływają. Testowaliśmy to również redaktorami naszej sekcji sportowej i potwierdzamy. Panowie zazwyczaj zwracają również uwagę na jej modelingowe wymiary 93-63-93 przy wzroście 175 cm. I żeby nie było – w pierwszej kolejności fascynuje nas jej zawziętość, dążenie do celu i determinacja, z jaką poświęca się temu sportowi i mimo - przepraszam Renato - swoich 33 lat, wygrywa z dużo młodszymi od siebie dziewczynami, które choćby metabolizm mają wkręcony przez matkę naturę na najwyższe obroty.

ycipk-3ntrm6

Jednak jej przewagą jest przyjazne usposobienie, które wszyscy zgodnie podkreślają. Dorzucamy do tego rozbrajający uśmiech oraz hipnotyzujące oczy i nie dziwimy się, że Renata Nowak kroczy konsekwentnie po najwyższe laury. Oczywiście nie zapominamy o ciężkiej pracy, którą wkłada w rzeźbienie sylwetki, a jeszcze większa chwała jej za to, że nie na swoich kontach w mediach społecznościowych nie epatuje "krwią, znojem, łzami i potem”, co jest wręcz obowiązkiem wśród młodszych zawodniczek bikini fitness. Jakby opisy pod ich zdjęciami miały zapewnić podium, legitymizować trud treningów wśród sędziów zawodów, a opinie fanów zapewniały jedno miejsce w rankingu wyżej. Renata recenzje zbiera przed lustrem, bo to je uważa za najlepszego trenera i doradcę. Złota zasada od Złotej Dziewczyny (w 2019 roku).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-3ntrm6
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3ntrm6

ycipk-3ntrm6
ycipk-3ntrm6