Jesteś pracownicą korporacji? Koniecznie wypełnij tę anonimową ankietę
Kobiety na rynku pracy często mierzą się z nierównością, nie otrzymują też oczekiwanego wsparcia od pracodawców. Badanie "Niech nas usłyszą! Głos kobiet w korporacjach" ma na celu rozpoznanie skali tego zjawiska w dużych firmach. Wystarczy kilka minut, żeby wypełnić ankietę, która w tym pomoże.
30% Club to globalna inicjatywa, która promuje różnorodność w biznesie. Jej celem jest zwiększenie reprezentacji kobiet w zarządach i radach nadzorczych w największych polskich spółkach giełdowych do co najmniej 30 proc. Ma się to wydarzyć do 2030 roku.
Wypełnij anonimową ankietę. Pomożesz ujawnić bariery dla kobiet w miejscu pracy
30% Club przygotowało specjalną anonimową ankietę, która ma pomóc w zrealizowaniu założenia. "15 minut, które jej poświęcicie, może zmienić naprawdę wiele" - zapewniają twórczynie badania. Jego celem jest ustalenie skali występowania potencjalnych barier na drodze zawodowej kobiet w korporacjach, a także zdobycie informacji na temat ich ambicji i oczekiwanego wsparcia.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Autorki ankiety chcą też ujawnić powszechnie wykorzystywane stereotypy związane z płcią, z jakimi mierzą się kobiety pracujące w korporacjach, a także zbadać skalę występowania tych zjawisk. Innym celem badania jest również diagnoza potencjalnych przyczyn utrzymującej się nierówności płci we władzach spółek w Polsce.
Takie pytania znajdują się w ankiecie. "Każdy głos się liczy!"
W ankiecie znajdują się pytania o podstawowe dane – stanowisko, przedział wiekowy, wykształcenie czy miejsce zamieszkania, aby zidentyfikować potencjalne różnice w tych grupach. Autorki pytają również o sytuację rodzinną, ścieżkę kariery i ambicje oraz ocenę szans w porównaniu do kolegów, odczucia dotyczące barier w osiąganiu sukcesów zawodowych.
Pojawia się też pytanie o częstotliwość występowania określonych stereotypów dotyczących kobiet i negatywnych zjawisk w miejscu pracy, a także o preferowane formy wsparcia, które pomogłyby w rozwoju kariery zawodowej kobiet.
"Jeśli dobrze poznamy te problemy i skalę ich występowania, łatwiej będzie nam i naszym organizacjom partnerskim zwrócić na nie powszechną uwagę i podjąć próby wyeliminowania lub przynajmniej ograniczenia niekorzystnych zjawisk. Każdy głos się liczy!" - podkreślają twórczynie.
Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl