GwiazdyJoanna Bartel straciła pracę przez pandemię. Czym zajmuje się dziś?

Joanna Bartel straciła pracę przez pandemię. Czym zajmuje się dziś?

Joanna Bartel mieszka obecnie nad morzem
Joanna Bartel mieszka obecnie nad morzem
Źródło zdjęć: © Agencja FORUM | Krzysztof Jarosz
oprac. KPL
01.05.2021 09:41

Joanna Bartel zdobyła popularność i ogromną sympatię widzów za sprawą roli w serialu komediowym "Święta wojna". Okazuje się, że przez pandemię gwiazda od roku jest bezrobotna!

Niewiele osób wie, że Bartel z wykształcenia jest nie aktorką a malarką. Przed kamerą pojawiała się jednak już w latach 80. – od zawsze miała zacięcie komediowe i była mocno związana ze Śląskiem. Przełom w jej karierze przyniosła wspomniana "Święta wojna".

Królowa komedii

Serial opowiadający o perypetiach warszawiaka Zbyszka (Zbigniew Buczkowski) oraz jego kolegi z wojska Bercika (Krzysztof Hanke) podbił serca telewidzów i był emitowany do 2008 roku. Na fali popularności tej produkcji Bartel zaczęła pojawiać się w reklamach, ale także na scenach kabaretowych czy w programach rozrywkowych.

Przed pandemią występowała z autorskim programem kabaretowym zatytułowanym "Tok Szok". Niestety, pandemia mocno pokrzyżowała jej plany. Okazuje się, że pani Joanna wróciła do korzeni i zajęła się m.in. malowaniem obrazów.

Przeprowadzka nad morze

Ale to nie wszystko! W rozmowie ze "Światem gwiazd" zdradziła, że przeprowadziła się z ukochanego Śląska nad morze – obecnie mieszka w dużym domu na Wyspie Wolin, oddalonym od plaży o trzy kilometry.

68-letnia dziś aktorka oddaje się w wolnym czasie kilku pasjom. We wspomnianym wywiadzie powiedziała:

- Czasem zakładam maskę i jadę do sklepu do Wolina albo do Międzyzdrojów. Oglądam filmy, maluję i szyję sukienki. Mam tutaj dużo materiałów, takich rzeczy z second-handów, które można ciąć. Właściwie ciągle brakuje mi czasu, bo cały czas coś robię.

Joanna Bartel przyznała również, że jest zadowolona z życiowych zmian. - Jest mi po prostu świetnie. Bardzo zżyłam się tu z ludźmi. Mam wspaniałych sąsiadów. Okolica też jest przepiękna. Mój dom stoi sam w środku lasu. Mam widok na jezioro, na którym za chwilę zakwitną nenufary i grążele. Do morza mam trzy kilometry. Przychodzą koty, latem jest pełno świerszczy, teraz przylatują żurawie. Dziki niestety też są. Ja po prostu jestem pośrodku natury. Czuję się tu bezpiecznie – zdradziła.

Jednocześnie potwierdziła, że przyjaźń z Krzysztofem Hanke przetrwała próbę czasu. - Niedawno był u mnie Bercik z bratem, więc przed ich wizytą cały dzień stałam w kuchni. Siedzieliśmy do później nocy. Było o czym rozmawiać, bo bardzo dawno się nie widzieliśmy. Bercik mi powiedział: Asia, ty sobie tu stworzyłaś raj na ziemi. I to się zgadza – powiedziała.

Ale pani Joanna nie myśli o stałym przejściu na emeryturę – w czasie pandemii wypoczywa, by, gdy tylko pozwolą na to warunki, powrócić na scenę. Deklaruje, że bardzo tęskni za graniem i publicznością.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta