Trwa ładowanie...

Joanna Przetakiewicz ubolewa nad śmiercią Pierre'a Cardina. "Był ikoną elegancji"

Nie żyje znakomity francuski projektant Pierre Cardin. Miał 98 lat. Joanna Przetakiewicz uważa, że jego nazwisko jest równie wielkie w świecie mody co Coco Chanel czy Christiana Diora.
Share
Joanna Przetakiewicz
Joanna PrzetakiewiczŹródło: AKPA
d1gfsaz

Śmierć Pierre'a Cardina wstrząsnęła światem mody. Zmarł nad ranem 29 grudnia w szpitalu pod Paryżem. W lipcu skończył 98 lat. Był najstarszym żyjącym twórcą ubrań, a zarazem najdłużej pracującym w zawodzie. W wieku 17 lat został krawcem domu mody Dior. Własną markę założył w 1950 r. Według Joanny Przetakiewicz francuski projektant był ikoną elegancji. Z jego odejściem kończy się pewna epoka...

- Zawsze to jest wielki żal w świecie mody, kiedy odchodzi ktoś tak ważny. Bez wątpienia Pierre Cardin był jedną z wpływowych postaci w tej branży, jego nazwisko jest bardzo rozpoznawalne, to wielkie osiągnięcie, mało komu się to udaje - mówi w rozmowie z WP Kobieta Joanna Przetakiewicz.

Zobacz także: Teresa Rosati poznała Pierre'a Cardina. "Podobała mu się polska moda"

To koniec elegancji. Teraz ludzie będą chodzić w crocsach

- Ja nie miałam niestety przyjemności poznać osobiście Cardina, ale mój dobry znajomy współpracował z nim. Więc wiem z najlepszego źródła, że był wyjątkowym człowiekiem, pełnym pasji do tego, co tworzył. Działał tyle lat w branży, a miał nieskończone pokłady pomysłów. Pierre kreował piękny świat, który inspirował innych twórców. Był ikoną elegancji, która w dzisiejszych czasach, niestety, wydaje się już być nieco passé. Ludzie odchodzą od klasyki na rzecz wygody i sportowego stylu. Domy mody teraz częściej tworzą dresy niż koktajlowe suknie i eleganckie garnitury. A ja uważam, że przydałoby nam się właśnie trochę więcej tej elegancji i piękna. Za chwilę może się okazać, że wszyscy będą chodzić w crocsach i swetrach... - ubolewa Przetakiewicz.

d1gfsaz

- Pierre zrewolucjonizował świat mody tak samo jak Coco Chanel, Christian Dior czy Karl Lagerfeld. Stworzył swój osobliwy styl, który z chwilą jego śmierci, staje się już przeszłością - poskreśla w rozmowie z WP Kobieta Joanna Przetakiewicz.

Pierre Cardin Getty Images
Pierre Cardin Źródło: Getty Images

Sprawdź: Pierre Cardin nie żyje. Co z olbrzymim majątkiem słynnego projektanta?

Joanna Przetakiewicz o pomocy ofiarom przemocy domowej. Wskazuje konkretne działania

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1gfsaz

Podziel się opinią

Share
d1gfsaz
d1gfsaz