Blisko ludziJolanta Kwaśniewska: Boję się niedołężności

Jolanta Kwaśniewska: Boję się niedołężności

23.02.2016 11:21, aktualizacja: 27.02.2016 17:27

Była pierwsza dama i jej fundacja Porozumienie bez Barier od dłuższego czasu zaangażowana jest w pomoc seniorom oraz w przedsięwzięcia mające przekonywać Polaków, że starość może być piękna i aktywna.

Jolanta Kwaśniewska i jej fundacja "Porozumienie bez Barier" od dłuższego czasu zaangażowana jest w pomoc seniorom oraz w akcje mające przekonywać Polaków, że starość może być piękna i aktywna. Jak przyznaje była pierwsza dama, sama nie obawia się starości. Przeraża ją jednak ewentualna niedołężność i choroby mentalne związane z zaawansowanym wiekiem. Dlatego radzi, by odkładać pieniądze na nieoczekiwane sytuacje. Zachęca też przyszłe mamy, by od małego uczyły dobrych zachowań swoje dzieci, które też kiedyś się zestarzeją.

- To od przyszłej mamy zależy, jak będzie wyglądał ten staruszek. Żeby w ciąży nie piła, nie paliła, zażywała ruchu, mądrze się odżywiała, nauczyła małego człowieka, który przyjdzie na świat, w jaki sposób sensownie funkcjonować, żeby w tę starość wejść w jak najlepszym dobrostanie - mówi Kwaśniewska.

Źródło artykułu:Newseria