Jolanta Kwaśniewska: Boję się niedołężności

Jolanta Kwaśniewska: Boję się niedołężności

Była pierwsza dama i jej fundacja Porozumienie bez Barier od dłuższego czasu zaangażowana jest w pomoc seniorom oraz w przedsięwzięcia mające przekonywać Polaków, że starość może być piękna i aktywna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Jolanta Kwaśniewska i jej fundacja "Porozumienie bez Barier" od dłuższego czasu zaangażowana jest w pomoc seniorom oraz w akcje mające przekonywać Polaków, że starość może być piękna i aktywna. Jak przyznaje była pierwsza dama, sama nie obawia się starości. Przeraża ją jednak ewentualna niedołężność i choroby mentalne związane z zaawansowanym wiekiem. Dlatego radzi, by odkładać pieniądze na nieoczekiwane sytuacje. Zachęca też przyszłe mamy, by od małego uczyły dobrych zachowań swoje dzieci, które też kiedyś się zestarzeją.

- To od przyszłej mamy zależy, jak będzie wyglądał ten staruszek. Żeby w ciąży nie piła, nie paliła, zażywała ruchu, mądrze się odżywiała, nauczyła małego człowieka, który przyjdzie na świat, w jaki sposób sensownie funkcjonować, żeby w tę starość wejść w jak najlepszym dobrostanie - mówi Kwaśniewska.

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.