Trwa ładowanie...

Jolanta Kwaśniewska okrzyknięta "najlepszą pierwszą damą". Do dzisiaj prężnie działa

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla o2.pl, ulubienicą Polaków wciąż jest Jolanta Kwaśniewska. Uzyskała 48,1 proc. wskazań. Pomimo że stanowiska pierwszej damy nie obejmuje od 15 lat, wciąż jest aktywna społecznie.
Share
Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy podczas wyborów prezydenckich 2020
Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy podczas wyborów prezydenckich 2020Źródło: East News
d3jjpe0

Jolanta Kwaśniewska w czasie prezydentury Aleksandra Kwaśniewskie nie pełniła roli reprezentacyjnej, a wręcz przeciwnie – aktywnie reagowała na potrzeby Polaków. "Dla mnie to była absolutnie oczywista sprawa, że w sprawach ważnych trzeba mówić swoim własnym głosem. Ja mam swój własny głos, oczywiście jestem małżonką pierwszej osoby w państwie, ale jestem pierwszą damą" – powiedziała w jednym z wywiadów.

2 czerwca była gościem programu "Newsroom" Wirtualnej Polski, w którym odniosła się do zwycięstwa w sondażu. "Wielka radość" – powiedziała Jolanta Kwaśniewska. Podkreśliła również w nim, że gdyby w czasach prezydentury jej męża były podobne problemy jak obecnie, np. zmiany w prawie aborcyjnym, to ona maszerowałaby w strajkach, i to w pierwszym szeregu.

d3jjpe0

Jolanta Kwaśniewska ocenia zaangażowanie Agaty Dudy. Mówi, czego brakuje Polakom

Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej

Jolanta Kwaśniewska w stu procentach wykorzystała stanowisko pierwszej damy i w 1997 roku założyła fundację "Porozumienie bez barier", która prężnie działa do dzisiaj. Od 2004 roku posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Do głównych jej celów należy m.in. wyrównywanie szans dzieci niepełnosprawnych, chorych i szczególnie pokrzywdzonych przez los. Podczas swojej kadencji nagłaśniała również profilaktykę przeciwko AIDS oraz wraz z mężem utworzyła Fundusz Pomocy Młodym Talentom.

d3jjpe0

Pomimo że w mediach obecnie rzadziej ją widujemy, to wciąż jest jedną z najbardziej inspirujących Polek. "Przez lata budowałam swoją samodzielną pozycję" – oznajmiła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3jjpe0

Podziel się opinią

Share
d3jjpe0
d3jjpe0