Blisko ludziJustyna Kopińska cieszy się z wyroku ws. księdza-pedofila. "Kasiu, jesteś bardzo odważna!"

Justyna Kopińska cieszy się z wyroku ws. księdza-pedofila. "Kasiu, jesteś bardzo odważna!"

Justyna Kopińska cieszy się z wyroku ws. księdza-pedofila. "Kasiu, jesteś bardzo odważna!"
Źródło zdjęć: © Forum
Karolina Błaszkiewicz
17.09.2018 15:02, aktualizacja: 17.09.2018 15:22

"Mur został przebity" – tak Justyna Kopińska komentuje wyrok w sprawie księdza, który miesiącami gwałcił bezbronną 13-letnią dziewczynkę. Sąd zarządził odszkodowanie w wysokości miliona złotych i dożywotnią, wypłacaną co miesiąc rentę. Kopińska nagłośniła sprawę we wstrząsającym reportażu.

"Bardzo dziękuję świetnemu adwokatowi, rzetelnej pani sędzi i przede wszystkim Kasi, że zdecydowała się na proces o odszkodowanie" – czytamy na instagramowym profilu Justyny Kopińskiej. To dzięki niej cała Polska poznała historię dziewczynki, dziś dorosłej kobiety, krzywdzonej przez duchownego.

"Kasia miała trzynaście lat, gdy ksiądz porwał ją od rodziców. Więził i przez kilkanaście miesięcy gwałcił. Zakon wynajął mu świetnego adwokata. Jego matka mieszkająca w Stanach Zjednoczonych opłaciła drugiego" – czytamy we wpisie Kopińskiej. "Kasia mówiła mi: – Często zabierał mnie na plebanię w Stargardzie. Jedliśmy obiad ze wszystkimi księżmi, a potem brał mnie do swojego pokoju. Nie rozumiem, dlaczego nikt nie reagował. Ja byłam bardzo drobną dziewczynką, wszyscy widzieli, jaka jest między nami różnica wieku, a księża się nie dziwili, że u niego śpię. Zabrał mnie do znajomego egzorcysty w Szczecinie i nawet tam poprosił o wspólny pokój na noc" - cytuje słowa ofiary dziennikarka.

Kasia postanowiła walczyć o sprawiedliwość i nie poddała się mimo różnych nacisków ze strony Kościoła. Dzięki wsparciu czytelników Kopińskiej, mogła przez ostatni rok uczęszczać na terapię. Dzisiaj cieszy się z wyroku sądu. Przyznano jej milion złotych odszkodowania i dożywotnią, wypłaconą co miesiąc rentę – 800 zł.

"W sprawie Kasi czekam aż wyrok będzie prawomocny. Ale ten wyrok w Sądzie Okręgowym stanowi już precedens i na zawsze ułatwi ubieganie się o odszkodowanie od Kościoła za czyny pedofilskie księży. Mur został przebity. Warto przekazać tę wiadomość dalej, by pokazać innym dzieciom, że jest już precedens. Warto walczyć o sprawiedliwość. Kasiu, jesteś bardzo odważna!" – cieszy się dziennikarka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (186)
Zobacz także