Blisko ludziJustyna Żyła krytykuje niejedzenie mięsa. "Nie piszcie, że się da"

Justyna Żyła krytykuje niejedzenie mięsa. "Nie piszcie, że się da"

Justyna Żyła krytykuje wegetarianizm
Justyna Żyła krytykuje wegetarianizm
Źródło zdjęć: © AKPA | AKPA

20.10.2021 17:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Justyna Żyła postanowiła wyrazić swoje zdanie dotyczące diety wegetariańskiej. Była żona znanego skoczka uważa, że mięso w jadłospisie jest konieczne, a sam wegetarianizm to jedynie powstała w social mediach moda.

Justyna Żyła jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Ostatnio była żona Piotra Żyły postanowiła ponarzekać na wybory żywieniowe swojej dziewięcioletniej córki. Zaniepokojona mama twierdzi, że córka, nie jedząc mięsa, nie dostarcza swojemu organizmowi właściwej ilości składników odżywczych.

Justyna Żyła krytykuje wegetarianizm

Dla celebrytki idea niejedzenia mięsa jest nie do przyjęcia. Żyła nie wyobraża sobie przyrządzania potraw bez produktów pochodzenia zwierzęcego. Pani Justyna idzie nawet o krok dalej, twierdząc, że wegetarianizm to szkodliwy wymysł, który jest rozpowszechniany przez media społecznościowe i stanowi zagrożenie dla zdrowia.

- Człowieku, "węgiel" ci matka tak przemyca… Mięcho i ryby, jak się da! Nie piszcie, że da się bez mięsa itd. Trenując, z taką aktywnością fizyczną, którą ma dziewięciolatka, trzeba dostarczać wszystkiego, a witamin, owoców, itd. nam nie brakuje. Jadła wszystko, póki TikTok nie "zwołał" tej mody, że mięso jest ble, zamienniki są złe, warzywa są złe… Szlag mnie trafia. Macie taki sam problem? - żali się Żyła na instagramowej relacji.

Zaniepokojona mama dziewięciolatki dodaje, że nawet szlaban na internet nie pomaga w walce z żywieniowymi zachciankami dziecka. Według pani Justyny upór córka odziedziczyła po... mężu.

Justyna Żyła krytykuje dietę wegetariańską
Justyna Żyła krytykuje dietę wegetariańską © Instagram | @justynazyla

Wegetarianizm to samo zło?

Oczywiście, zawarte w mięsie białko jest niezbędne do prawidłowego rozwoju. Jednak, co udowadnia wiele przeprowadzonych badań, opierając dietę na produktach roślinnych, również da się tę równowagę utrzymać.

Tym bardziej, że wegetarianizm nie wyłącza wszystkich produktów pochodzenia odzwierzęcego, a jedynie białe i czerwone mięso. W dalszym ciągu dozwolone są jaja oraz nabiał, a według niektórych wegetarian również ryby. Najważniejszy jest zdrowy bilans i pilnowanie, aby nasze menu było zróżnicowane i dopasowane do potrzeb.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Drogie użytkowniczki, mamy dla Was otwartą rekrutację do testowania kosmetyków marki Ziaja. Jeśli macie ochotę dostać zestaw kosmetyków i sprawdzić, jak działają, zgłoszenia zbierane są tutaj.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (91)
Zobacz także