UrodaJuż nie kryjący. Podkłady, które podkreślą naturalne piękno

Już nie kryjący. Podkłady, które podkreślą naturalne piękno

Już nie kryjący. Podkłady, które podkreślą naturalne piękno
Źródło zdjęć: © Shutterstock
28.05.2020 16:41, aktualizacja: 19.08.2020 23:25

Dobry makijaż twarzy przez długi czas oznaczał żmudne nakładanie kilku warstw kosmetyków. To nie było ładne, zdrowe dla skóry i nie miało dobrego wpływu na naszą samoocenę, bo kiedyś w końcu trzeba było zmyć makijaż i w lustrze ukazywała się "obca twarz". To na szczęście minęło. Naturalny wygląd wrócił do łask.

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne. Rozwój serwisu zależy od naszych czytelników. Wspierasz nas, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Koniec z efektem maski

Bez matowej maski, nienaturalnego, kryjącego efektu, grubej warstwy kosmetyku i podejrzanie żółtawego kolorytu cery. Tak działa dobry podkład. Wyżej ceni się teraz działanie ochronne, zwłaszcza przed rosnącym o tej porze roku nasłonecznieniem, ale i wszelkiego rodzaju zagrożeniami, jakie dla naszej skory stanowi współczesne środowisko. Zanieczyszczenia powietrza, niewłaściwa dieta, przesuszenie, stres i niedbała pielęgnacja mają destrukcyjny wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale i wygląd. Zachować ładną i młodą cerę to w takich okolicznościach nie lada wyzwanie, które niektórym z was utrudniają dodatkowo genetyczne skłonności do problemów ze skórą.

Promienna i naturalna cera

Ręka w górę, kto w ostatnich tygodniach dał skórze nieco odpocząć od kolorowych, ciężkich kosmetyków? Zapewne spora część z was. To dobry początek korzystnej zmiany, ale brak ruchu i niedotlenienie cery także daje jej się we znaki. Skutkiem długotrwałego siedzenia w domu, bez spacerów na świeżym powietrzu i w słońcu, może być też przesuszenie i trudniejsza regeneracja skóry. W niektórych przypadkach pojawia albo wzmaga się trądzik. W takiej sytuacji dużym błędem jest zakrywanie niedoskonałości, co tylko zwiększa problemy z cerą. Tym z was, które zauważają takie tendencje skóry po pobycie w domu przypadną do gustu lekkie i odżywcze podkłady dające naturalny efekt upiększenia.

Naturalny efekt upiększenia i pielęgnacja

Skoro takie podkłady są niewidoczne, to po co je nakładać? Takie pytanie zadaje większość użytkowniczek tradycyjnych, kryjących albo matujących podkładów. Odpowiedź to działanie składników ochronnych (np. filtr UV) i odżywiających cerę, a także naturalny, subtelny efekt upiększenia. Podkład i serum w jednym produkcie – po takie kosmetyki warto sięgać, aby uzyskać zdrową cerą i piękny wygląd. Promienna cera bez niedoskonałości to często niedoścignione marzenie, które spełnić jest jeszcze trudniej w niesprzyjających warunkach. Dbaj o skórę i upiększaj ją z umiarem, a nie pożałujesz.

Zalety lekkich podkładów

Lekko transparentny i półpłynny podkład to przede wszystkim to wygoda, bo omijasz kilkuetapowy makijaż, pozwalasz skórze oddychać i nie uzależniasz swojego samopoczucie od tego, ile czasu spędziłaś rano przed lustrem. Nie ukrywaj uroczych piegów na nosie ani zmarszczek mimicznych, które nie świadczą o tym, że wyglądasz źle, a o tym, że często się śmiejesz i lubisz słońce. Nowoczesnym podkładom bliżej do dobrego kremu BB niż do kryjącej mazi zatykającej pory i powodującej powstawanie niedoskonałości skóry. Upiększają, korygują nierówny koloryt cery i drobne niedoskonałości, ale też nawilżają i nadają blasku skórze. Aplikację ułatwia odpowiednia konsystencja: płynna lub przypominająca mus.

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne. Rozwój serwisu zależy od naszych czytelników. Wspierasz nas, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.