ycipk-2kcyr0

Kandydatka PiS na Rzecznika Praw Dziecka jest za karami fizycznymi

Dr Sabina Zalewska, kandydatka PiS na Rzecznika Praw Dziecka uważa, że jest to urząd niepotrzebny. Czy w ten sposób partia rządząca chce doprowadzić do zlikwidowania stanowiska?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sabina Zalewska
Sabina Zalewska (Youtube.com)
ycipk-2kcyr0

Marek Michalak, obecny Rzecznik Praw Dziecka, kończy pracę 27 sierpnia. Wówczas Sejm będzie musiał powołać jego następcę. Choć zgłoszone są trzy kandydatury: dr Ewa Jarosz, Paweł Kukiz – Szczuciński i dr Sabina Zalewska, realne szanse na wygraną ma tylko ostatnia kandydatka, wysunięta przez Prawo i Sprawiedliwość.

I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Zalewska, wykładowczyni Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, jeszcze kilka lat temu uważała instytucję Rzecznika Praw Dziecka za zbędną. Na swojej stronie internetowej opublikowała artykuły i wypowiedzi, w których nie kryła swoich poglądów. O władzy nieletnich pisała: "Inną formą postępu pajdokracji jest objęcie dzieci ochroną prawną, mającą zabezpieczyć je od rzekomego zagrożenia despotyzmem rodziców. Stąd też mnożenie kampanii o maltretowaniu dzieci przez opiekunów i – wynikające z tego – potrzeba tworzenia różnych urzędów w rodzaju Rzecznika Praw Dziecka oraz coraz skuteczniejsza prawna ochrona woli dzieci i młodocianych przed próbami narzucania im woli przez rodziców; zakaz karania fizycznego za nieposłuszeństwo, który obowiązuje w wielu krajach zachodnich".

Kontrowersyjne opinie odkryła na stronie Dorota Zawadzka, pedagog znana z programu "Superniania", która jest jednym z doradców Marka Michalaka. Gdy tylko upubliczniła fragmenty wypowiedzi Zalewskiej na swoim koncie na Twitterze, tekst zniknął ze strony kandydatki PiS.

ycipk-2kcyr0

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2kcyr0

ycipk-2kcyr0
ycipk-2kcyr0