Trwa ładowanie...

Kardynał stwierdził, że joga jest zgubna. Egzorcyści na Jasnej Górze

Prawie 400 egzorcystów wzięło udział w pięciodniowej konferencji na Jasnej Górze. Duchowni, psycholodzy i psychiatrzy poruszyli kwestię m.in. wpływu azjatyckich medytacji na wiarę katolicką.

Share
Kardynał stwierdził, że joga jest zgubna. Egzorcyści na Jasnej GórzeŹródło: Getty Images
d4d41fj

Egzorcyści na Jasnej Górze

Celem tegorocznej konferencji na Jasnej Górze było omówienie m.in wpływów azjatyckich medytacji na wiarę katolicką. Koordynatorem księży egzorcystów z ramienia Konferencji Episkopatu Polski był ks. Janusz Czenczek.

Głównie kwestię medytacji poruszył kard. Paul Josef Cordes z Watykanu, który tłumaczył, że ma ona dobry wpływ na zdrowie, jednak później pojawiają się problemy. – Nauczyciele jogi twierdzą, że sam człowiek może siebie zbawić, może uzdrowić, to jest wzmacnianie tych tendencji, które tak mocno są reklamowane – tłumaczył.

Duchowny stwierdził, że to wielkie zagrożenie. – W internecie możemy przeczytać wiele świadectw mówiących o tym, że ludzie są nakłaniani do zaniechania modlitwy, zdejmowania krzyża – zauważył.

d4d41fj

– Joga znajduje upodobanie u wielu ludzi i nawet w Kościele katolickim nie wszyscy ją rozpoznali, nawet niektóre wspólnoty np. sióstr zakonnych w Niemczech. To pomieszanie New Age, buddyzmu i jogi, to jest mieszanina, która jest zgubna i niszcząca – skwitował kardynał.

Egzorcyści, którzy brali udział w konferencji podkreślają również, że szatan jest bytem osobowym i nieprzyjacielem zarówno człowieka, jak i Kościoła. Opętanie często przybiera postać depresji lub niepokoju.

Źródło: wyborcza.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4d41fj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d41fj
d4d41fj