Trwa ładowanie...
d1ufvrz

Karmiła córkę do 9 roku życia. Przestała dopiero kilka miesięcy temu

Karmienie piersią cały czas budzi ogromne kontrowersje. A kiedy w grę wchodzą jakiekolwiek odstępstwa od "normy", ten temat staje się jeszcze bardziej drażliwy. Tak było w przypadku Sharon Spink, która karmiła swoją córkę do… 9 roku życia. Dlaczego to robiła?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sharon z córką Charlotte.
Sharon z córką Charlotte. (Facebook.com)
d1ufvrz

Sharon ma 50 lat i mieszka w Anglii. Na co dzień pracuje jako pielęgniarka. Kobieta jest mamą czwórki dzieci. Najstarsze ma 30 lat, najmłodsze – Charlotte – 9 lat. To właśnie dziewczynkę Sharon tak długo karmiła piersią.

Spink otwarcie przyznaje, że Charlotte przestała być karmiona mlekiem z piersi dopiero na początku tego roku. Proces odstawienia miał być stopniowy. Mama i córka ograniczyły proces karmienia piersią do jednego razu w miesiącu, chyba że Charlotte źle się czuje.

d1ufvrz

Sharon uważa, że dzięki długiemu karmieniu córki mlekiem matki, dziewczynka ma lepszą odporność i czuła się bardziej bezpieczna. Kobieta przyznaje jednak, że tak długie karmienie było dla niej trudne i wyczerpujące.

Forum

W rozmowie z "The Sun" 50-latka otwarcie mówi, że jej zachowanie budziło duże kontrowersje. - Niektórzy ludzie uważali, że znęcam się nad swoim dzieckiem karmiąc je mlekiem z piersi - wyznała Sharon.

Światowa Organizacja Zdrowia uważa, że karmienie piersią powinno zakończyć się nie wcześniej niż, po pierwszym roku życia dziecka. Nie ma jednak mowy o górnej granicy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ufvrz

Podziel się opinią

Share

d1ufvrz

d1ufvrz