Karnawałowe wesele
28.01.2010 14:30, aktual.: 21.06.2010 16:02
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
W nowy rok wchodzimy w dobrym świątecznym nastroju, który potęguje jeszcze bal sylwestrowy. Dlatego karnawał to idealny czas na zabawę - w tym również na zabawę weselną.
W nowy rok wchodzimy w dobrym świątecznym nastroju, który potęguje jeszcze bal sylwestrowy. Dlatego karnawał to idealny czas na zabawę - w tym również na zabawę weselną.
Rozważając więc kwestię organizowania wesela utrzymanego w jednej stylistyce, czas jest właśnie na podjęcie tematu wesela karnawałowego - nie tylko odbywającego się w tym okresie, ale też dopasowanego do niego stylistyką
Karnawałowe - czyli jakie?
Jeśli zapragniecie zorganizować karnawałową zabawę weselną - choć na pierwszy rzut oka wydaje się, że wiadomo, o jaką imprezę chodzi i łatwo będzie wybrać dekoracje i wszystko przygotować - już na wstępie musicie dobrze przemyśleć swój wybór. I starannie dopasować wszystkie elementy.
Bo co dokładnie oznacza termin "impreza karnawałowa"? Otóż okazuje się, że dla każdego będzie to trochę co innego: dla pokolenia starszego będzie to styl lat 70., dla młodej pary - współczesna zabawa klubowa, a dla firmy dekoratorskiej bal maskowy, jak z bajki. I w dodatku każdy przecież będzie miał rację!
Bal karnawałowy może być bowiem i zabawą maskową, w eleganckich strojach, jak i współczesną zabawą klubową, lub sięgnięciem po wspomniany (znów i - chyba - wiecznie modny) kiczowaty styl lat 70.
Dla każdego coś miłego - czyli sami wybierzcie, co Wam się podoba. Weźcie jednak pod uwagę gusta gości, ich wiek i fakt, że wielu z nich spotka się na weselu po raz pierwszy, więc - być może - maski - choć zabawne - nie będą sprzyjać nawiązywaniu bliższej znajomości. Karnawałowe - czyli taneczne!
Kryształowa kula musi kręcić się pod sufitem i rzucać blask na parkiet, muszą migać kolorowe światła, powinien panować półmrok, powinno być słychać dobrą muzykę, wszyscy powinni się bawić: innymi słowy karnawałowe wesele to nie uczta przy długim stole, nie spotkanie, którego podstawą ma być dużo dobrego jedzenia, ale zabawa przede wszystkim taneczna. I dlatego o muzykę szczególnie należy zadbać.
Co zatem wybrać jako podkład muzyczny? To - rzecz jasna - zależy od gustu, ale nie ulega wątpliwości, że przy tak zróżnicowanym wiekowo gronie, jakie na ogół dominuje na weselach, najlepsze są wesołe, ale nie za szybkie przeboje sprzed lat - najlepiej same hity.
Muzyka współczesna niestety nie będzie zrozumiała dla gości ze starszego pokolenia. Nawet nie będą wiedzieć, jak należy się przy niej poruszać, a i młodsi na pewno nie będą się bawić sami, gdy reszta gości tylko będzie siedzieć i na nich patrzeć. Jednak starsze przeboje też są fenomenalne, trzeba tylko dokładnie przestudiować listy przebojów sprzed lat i wybrać najlepsze z nich - by bawić mógł się każdy.
Wystrój karnawałowego wesela powinien być podporządkowany celowi tanecznemu. Zamiast jednego wspólnego stołu lepsze będzie usadzenie gości przy wielu mniejszych stolikach - tak, by swobodnie mogli od nich wstawać do tańca. Najlepiej - przy okazji - przemieszać rodziny - tj. przy każdym stoliku usadzić osoby z obu rodzin, by obie rodziny lepiej się poznały, skoro od Waszego wesela staniecie się wszyscy jedną rodziną.
Miejsce do tańca może się znajdować zarówno w osobnej sali, jak i w sali jadalnej, weźcie jednak pod uwagę, by nagłośnienie nie było zbyt męczące dla osób siedzących przy stołach, by goście mogli nie tylko potańczyć, ale też ze sobą porozmawiać.
A najidealniej będzie, jeśli uda się Wam odtworzyć u siebie na weselu nastrój panujący w niewielkiej przytulnej kawiarni - gdzie pachnie dobrym jedzeniem i kawą, gdzie stoliki toną w półmroku świec, gdzie przyjemna muzyka w kącie sali zaprasza pary do tańca i stanowi łagodne tło dla szmeru wesołych rozmów przy stolikach...
Powodzenia!