GotowaniePrzepisyKarp we własnej skórze (faszerowany)

Karp we własnej skórze (faszerowany)

Karp we własnej skórze (faszerowany)
Źródło zdjęć: © www.smakolykialergika.pl.

18.12.2015 15:10, aktual.: 19.12.2015 09:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Karp to nieodłączny element wigilijnego stołu.

Karp to klasyk na wigilijnym stole. Na sposób jego przygotowania duży wpływ mają tradycje rodzinne. I tak jedni jadają go jedynie w galarecie, inni podają smażonego. Patrycja Wnorowska, autorka bloga "Smakołyki alergika" poleca przygotowanie tej ryby w skórze, z doskonałym farszem. Jak podkreśla blogerka, w ten sposób karpia robiły jej babcia i mama, a później zajadała się cała rodzina.

Potrzebujemy: marchew, pietruszka, ziele angielskie, sól i pieprz - na bulion, niezbyt dużego karpia, maks. 1,5 kg, cebulę, sól i pieprz do smaku, kajzerkę (alergicy pomijają), jajko (alergicy pomijają).

Wykonanie: rybę oczyścić, odciąć głowę. Ostrożnie oskórować rybę (trzeba uważać, by nie pociąć skóry), a następnie wyfiletować. Z głowy, ości, warzyw i przypraw ugotować bulion. Mięso zmielić, dodać namoczoną w mleku bułkę oraz drobno posiekaną cebulę i ewentualnie jajko. Przyprawić do smaku i dobrze wymieszać. Rybią skórę zszyć, zostawiając niezszyty odcinek ok. 5-6 cm. Nafaszerować skórkę i zszyć, by farsz nie wydostawał się na zewnątrz. Rybę włożyć do wrzącego bulionu i gotować na bardzo małym ogniu przez ok. 35-40 minut. Zdjąć z ognia i dać rybie odpocząć z 15 minut, a następnie wyjąć, wystudzić i pokroić na plastry grubości 1,5-2 cm. Ułożyć na półmisku i polać przecedzonym, zimnym bulionem, w którym gotowała się ryba - powinien stężeć bez pomocy żelatyny. Jeśli się tak nie stanie, zlać wywar, podgrzać, dodać nieco żelatyny i jeszcze raz zalać rybę.

Zobacz również: Sałatka ziemniaczano-śledziowa* * Patrycja Wnorowska, źródło: www.smakolykialergika.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta