Kasjer otwiera opakowanie jaj przy kliencie? Ma ku temu ważny powód

Kasjer otwiera opakowanie jaj przy kliencie? Ma ku temu ważny powód

Dlaczego kasjer otwiera opakowanie jajek przed zeskanowaniem kodu?
Dlaczego kasjer otwiera opakowanie jajek przed zeskanowaniem kodu?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
06.03.2024 15:51, aktualizacja: 06.03.2024 16:03

Czy zdarzyło ci się robić zakupy spożywcze i zauważyć, że kasjer lub kasjerka otwiera opakowanie z jajkami, a dopiero potem skanuje jego kod? To tajemnicze zachowanie ma swoje wytłumaczenie.

Na pewno w trakcie zakupów spożywczych starasz się wybrać najlepsze produkty. W przypadku owoców i warzyw masz możliwość przyjrzeć się z bliska każdej sztuce i wybrać tę, która najbardziej ci pasuje. Także przy zakupie jajek pewnie nie raz otwierałaś opakowanie i sprawdzałaś, w jakim stanie jest każdy egzemplarz.

Tym bardziej, gdy wybrany pojemnik z jajkami jest ubrudzony lub pognieciony, warto upewnić się, że jego zawartość jest cała. Takie zachowanie jest dość często spotykane wśród klientów. Zdarza się jednak, że tę samą czynność drugi raz wykonuje kasjer przed zeskanowaniem ceny. Okazuje się, że ma ku temu ważny powód.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dlaczego kasjer sprawdza jajka przed zeskanowaniem kodu?

Jeśli przed zakupem ekspedientka otwiera papierowe opakowanie z jajkami, nie chodzi o sprawdzenie jakości produktów, lecz o upewnienie się, że zawartość pojemnika nie została podmieniona na coś zupełnie innego. Jest to więc dodatkowa ochrona sklepu przed drobnymi kradzieżami.

Okazuje się, że niektórzy złodzieje wzięli się na sposób i podmieniają jedno lub kilka jajek, a w ich miejsce wkładają niewielkie produkty o większej wartości. W ten sposób łatwo udaje im się przemycić coś ze sklepu, nie wzbudzając przy tym podejrzeń ochrony lub pracowników sklepu.

Dlaczego jajka nie są owijane w folię ochronną?

Takie zachowanie budzi więc pytanie, czy nie lepiej jest owijać każde opakowanie jajek w folię? Nie jest to jednak odpowiednia metoda, ponieważ zawartość pojemników mogłaby ulec zniszczeniu i bez folii, która jest wykonana z tworzywa sztucznego.

Ze względów ekologicznych lepiej jest jednak, gdy jajka pakowane są w opakowania wykonane z przetworzonego papieru. Taka forma jest o wiele bardziej przyjazna środowisku, a dodatkowo sprawia, że możemy upewnić się, jaka jest jakość jajek przed ich zakupem.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta