Blisko ludziKatarzyna Kuczyńska-Budka: "Byłam rzecznikiem urzędu w Zabrzu. I zaiskrzyło"

Katarzyna Kuczyńska-Budka: "Byłam rzecznikiem urzędu w Zabrzu. I zaiskrzyło"

Katarzyna Kuczyńska-Budka: "Byłam rzecznikiem urzędu w Zabrzu. I zaiskrzyło"
Źródło zdjęć: © East News

29.01.2020 10:04, aktual.: 29.01.2020 11:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Borys Budka został nowym przewodniczącym Platformy Obywatelskiej. Jego żona, Katarzyna Kuczyńska-Budka, od wielu lat związana jest z tematyką polityczną. To właśnie jej zainteresowania sprawiły, że między nią a Budką zaiskrzyło wiele lat temu.

Borys Budka i Katarzyna Kuczyńska-Budka poznali się w Zabrzu. Ona pracowała wówczas jako dziennikarka, on był radnym. Obecnie Borys Budka pokonał rywali i zdobył stanowisko przewodniczącego PO, zdobywając w pierwszej turze 80 proc. głosów. Jego żona w rozmowie z Fakt24.pl wyznała: "Borys wiele lat ciężko pracował na ten sukces i zachował do końca zimną krew. Spodziewaliśmy się dobrego wyniku, ale ten – naprawdę świetny – nieco nas zaskoczył".

Kim jest żona Borysa Budki, Katarzyna Kuczyńska-Budka?

Gdy się poznali, Katarzyna Kuczyńska-Budka pracowała w Radiu Plus, "Dzienniku Zachodnim" oraz współpracowała z TVP. Interesowały ją tematy polityczne, podejmowała tematykę prawno-samorządową i w tej kwestii konsultowała się ze swoim przyszłym mężem, który pełnił wówczas funkcję radnego i radcy prawnego. "Później poszłam do samorządu, prowadziłam wydział komunikacji, byłam rzecznikiem urzędu w Zabrzu. I zaiskrzyło" – wyznała.

Pracowali razem przez wiele lat. Katarzyna Kuczyńska-Budka przez ostatnie dwie dekady zajmowała stanowiska w administracji publicznej – zarówno rządowej, jak i samorządowej. Była rzecznikiem prasowym, naczelnikiem wydziału komunikacji, kierowała biurami prasowymi i gabinetami kolejnych wojewodów. Teraz jest radną w Gliwicach i pracuje w komisjach Związku Miast Polskich. Z uwagi na swoje zawodowe powiązania zdarzało jej się recenzować męża.

"Na szczęście Borys jest świadomy swoich zalet i wad, nieustannie szlifuje swój warsztat. Fantastycznie pracuje w grupie, jest otwarty na konstruktywną krytykę. Korzysta z rad fachowców, co jest jego ogromnym plusem. Ja teraz przyglądam się temu z zewnątrz" – zdradziła w rozmowie z Fakt24.pl i przyznała, że czasami zwraca uwagę na język, jakim mówi jej mąż.

Wspólnie pracują nad tym, żeby nie było słychać u niego śląskiego akcentu. Kuczyńska-Budka przywiązuje również wagę do tego, jak jej mąż dobiera strój. Choć często sugeruje mu wybór ubrań casualowych, Borys Budka sam wybiera swoje formalne stylizacje.

Borys Budka i Katarzyna Kuczyńska-Budka są rodzicami 7-latki. Razem spędzają każdą wolną chwilę. Żona i córka wspierają również Budkę w jego służbowych obowiązkach. Jeżdżą z nim na spotkania z wyborcami w odległych końcach Polski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także