Blisko ludziKate i William. 9. rocznica ślubu. Dziękują za życzenia

Kate i William. 9. rocznica ślubu. Dziękują za życzenia

Kate i William. 9. rocznica ślubu. Dziękują za życzenia
Źródło zdjęć: © Getty Images
Karolina Błaszkiewicz
29.04.2020 11:21, aktualizacja: 29.04.2020 12:50

Ach, co to był za ślub! 29 kwietnia 2011 r. książę William poślubił Kate Middleton. Dziś, 9 lat później, para jest wdzięczna za każde dobre słowo wielbicielom, którzy pamiętają tę piękną ceremonię.

"Tego dnia, dziewięć lat temu. Dziękujemy wam za wszystkie urocze wiadomości w rocznicę ślubu księcia i księżnej Cambridge" – czytamy na oficjalnym profilu Kensingnton Royal na Instagramie. Wpisowi towarzyszy zdjęcie uśmiechniętych małżonków, wychodzących z katedry Opactwa Westminster w Londynie. Tłumy Brytyjczyków wiwatowały na ich widok. I oddychali z ulgą – Kate czekała na ten dzień prawie dekadę. Tabloidy dały jej nawet przydomek "Waity Katie".

Książę William i Kate Middleton – ślub

Po dziewięciu latach od ślubu, który z zapartym tchem oglądał cały świat, Cambridge'owie wychowują trójkę dzieci: George'a, Charlotte i Louisa. Powoli przejmują coraz ważniejsze obowiązki. Poddani patrzą na nich z zachwytem. Dziennikarze rzadko pozwalają sobie na krytykę pary książęcej, czy samej Kate Middleton.

Wystarczy zobaczyć ostatnie nagłówki. Według tabloidów i ekspertów, księżna Cambridge jest gotowa na zostanie królową. Mało kto wspomina jej początki – była zwykłą dziewczyną, co prawda z bogatej rodziny, ale wciąż pochodziła "z ludu". Zaliczała wpadki, dając się choćby fotografować pijana. Tamtej Kate już nie ma – jest dystyngowana Catherine. Razem z Williamem zmienili oblicze monarchii, która wydaje się dzięki nim bardziej dostępna i "ludzka".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Pyszny przepis na lody bananowe z czekoladą