Blisko ludziKate Middleton nie pożegnała się z królową. To dlatego nie było jej przy łożu śmierci

Kate Middleton nie pożegnała się z królową. To dlatego nie było jej przy łożu śmierci

Księżna Kate nie towarzyszyła mężowi w Balmoral
Księżna Kate nie towarzyszyła mężowi w Balmoral
Źródło zdjęć: © Getty Images | 2022 Max Mumby/Indigo

05.10.2022 09:48, aktual.: 05.10.2022 10:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do Balmoral poleciał jej mąż, William, jednak nowa księżna Walii zdecydowała się zostać w Windsorze. Informator blisko związany z rodziną królewską po niemal miesiącu miał zdradzić prawdziwy powód nieobecności Kate przy umierającej Elżbiecie II.

Wkrótce minie miesiąc od śmierci królowej Wielkiej Brytanii. Elżbieta II zmarła 8 września w ulubionej letniej rezydencji Windsorów.

Nie wszyscy zdążyli się pożegnać

Najdłużej panująca królowa Zjednoczonego Królestwa nie odeszła w osamotnieniu. Na wieść o pogarszającym się stanie zdrowia do posiadłości udał się m.in. jej syn Karol, dziś król, a także córka - księżniczka Anna. Wnuk Harry nie zdążył pożegnać babci, jednak nie zabrakło księcia Williama, któremu w tej ważnej chwili nie towarzyszyła księżna Kate.

Media spekulowały, dlaczego nowa księżna Walii nie pojawiła się przy łożu śmierci. Magazyn "New Age" dotarł do informatora, który wytłumaczył jej nieobecność. Wszystko wskazuje na to, że zwyciężyła matczyna troska. Nie chciała opuszczać swoich dzieci, które były bardzo przywiązane do prababci.

To dlatego Kate nie dotarła do Balmoral

"George zdawał sobie sprawę, że królowa wkrótce odejdzie. Jest bardzo inteligentnym chłopcem, dlatego nikt tego przed nim nie ukrywał. Kate zdecydowała się nie opuszczać Windsoru, by być przy synu w przełomowym momencie. Osobiście chciała poinformować go o śmierci prababci. Spodziewała się z jego strony wielu pytań" - przekonuje osoba blisko związana z dworem.

9-letni George Alexander Louis of Wales, czyli Jerzy z Walii, jest aktualnie drugą osobą w kolejce do brytyjskiego tronu. Przed nim jest jedynie jego ojciec - William, książę Walii. Następną w linii sukcesji jest siostra młodego księcia, księżniczka Charlotte.

Przypomnijmy, że związek Kate i Williama stał się publiczny w 2006 roku, gdy już od dwóch lat mieli być razem. Rok później media donosiły o ich rozstaniu, jednak w 2010 roku oficjalnie ogłosili zaręczyny. Pobrali się w 2011 roku i doczekali się trójki pociech.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także