Blisko ludziPopełniasz błąd, wyrzucając zatyczkę od oleju. Ma swoje zastosowanie

Popełniasz błąd, wyrzucając zatyczkę od oleju. Ma swoje zastosowanie

Olej spożywczy
Olej spożywczy
Źródło zdjęć: © YouTube.com

27.08.2021 13:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W internecie znaleźć można pełno pomysłowych trików, które znacznie ułatwią nam codzienne funkcjonowanie. Często nie mamy nawet pojęcia o niektórych zastosowaniach pewnych przedmiotów czy produktów. Tak też jest w przypadku zatyczki od oleju, którą od dziś przestaniesz wyrzucać.

Triki kuchenne, które odmienią życie 

Internet to prawdziwa kopalnia wskazówek ułatwiających życie. Znaczną część pokazywanych tam trików stanowią te kuchenne. Przykładem może być sprytny sposób na krojenie arbuza czy drylowanie wiśni za pomocą słomki. Jednak trik z zatyczką do oleju będziemy stosować przez cały rok.  

Oleje rzepakowy i słonecznikowy znajdują bardzo szerokie zastosowanie w polskiej kuchni. Niektórzy nawet stosują olej codziennie i nie wyobrażają sobie smażenia potraw na innym tłuszczu. Dla tych osób niezwykłym odkryciem może być trik z zastosowaniem wewnętrznej zatyczki od oleju, którą musimy zerwać, by zacząć korzystać z produktu. 

Nie wyrzucaj zatyczki od oleju, może się przydać 

Większość ludzi myśli z pewnością, że taka zatyczka w butelce od oleju służy jedynie do jego zabezpieczenia, aby nie wylał się w razie przypadkowego odkręcenia się nakrętki. Jednak okazuje się, że nie tylko o to chodzi! Otwierając olej nie powinniśmy wyrzucać zatyczki, a odwrócić ją do góry nogami i wsadzić z powrotem w to samo miejsce. Nie wpadnie ona do butelki ze względu na plastikowe ząbki znajdujące się przy szyjce. W ten sposób powstanie niewielki otwór. Dzięki niemu wylewanie oleju stanie się znacznie prostsze. 

Ten sposób sprawi, że będziemy mogli nalać mniejszym strumieniem dokładnie tyle oleju, ile chcemy. Unikniemy zatem nadmiernego rozlewania tłuszczu i jego rozpryskiwania przy kontakcie z rozgrzaną patelnią. 

Instruktaż, jak wykonać ten prosty trik, znajdziecie w filmiku z kanału Dom Pełen Pomysłów na platformie Youtube.  

Zawsze wyrzucasz zatyczkę od oleju? Zobacz jak ją wykorzystać!

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (52)
Zobacz także