Blisko ludziKim jest kobieta, która poleciała z Petru do Portugalii?

Kim jest kobieta, która poleciała z Petru do Portugalii?

Kim jest kobieta, która poleciała z Petru do Portugalii?
Źródło zdjęć: © SPL/East News
02.01.2017 14:10, aktualizacja: 02.01.2017 14:52

W internecie pojawiło się zdjęcie posła partii .Nowoczesna, Ryszarda Petru, który został przyłapany podczas lotu na wakacje do Portugalii w towarzystwie partyjnej koleżanki Joanny Schmidt. Kim jest posłanka zapatrzona w lidera?

Joanna Schmidt ma 38 lat i męża, z którym ma trójkę dzieci. To posłanka na Sejm RP VIII kadencji, wiceprzewodnicząca klubu parlamentarnego .Nowoczesna, ekonomistka, menedżer edukacji. Pełni funkcję wiceprzewodniczącej partii oraz klubu parlamentarnego Nowoczesna i należy do Parlamentarnej Grupy Kobiet oraz Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.

Obraz
© Twitter | bogdan607

W życiu kieruje się sprawdzoną zasadą, „że pełne zaangażowanie i uczciwość w działaniu determinują sukces!”. Do jej hobby należy narciarstwo alpejskie, bieganie, gra na akordeonie. Z zamiłowaniem kibicuje swoim dzieciom na turniejach tenisowych. Jest matką dwóch córek Ani (13 lat) i Agatki (10 lat) oraz syna Adasia (7 lat).

Joanna Schmidt posiada duże doświadczenie, które cenił Ryszard Petru. Podczas wielu działań partyjnych można zobaczyć, że zawsze znajdowali się niedaleko siebie.

Obraz
© SPL/East News

Posłanka aktywnie zaangażowała się w protest przeciwko decyzjom Prawa i Sprawiedliwości. Na swojej stronie internetowej zakomunikowała, że „Zjednoczona opozycja się nie podda. Będziemy walczyć i dyżurować w Sali Plenarnej. Pomimo zgaszonego światła i wyłączonego ogrzewania. Ja już dzisiaj wracam do Warszawy, mam swój dyżur zaplanowany na godziny 2:00-6:00. Tylko w ten sposób możemy zwrócić uwagę obywateli na to co się dzieje w Warszawie”. Następne zgromadzenie zostało ustalone 11 stycznia 2017. Posłowie zapowiedzieli, że do tego czasu będą protestować i dyżurować według ustalonego grafiku. Ryszard Petru również mocno zaangażował się w walkę.

Obraz
© Twitter

Dlatego zdjęcie przestawiające Ryszarda Petru z Joanną Schmidt lecących samolotem na Maderę do Portugalii wywołało niemałe zamieszanie. Dwoje zapewniających o swoim zaangażowanych posłów w walce przeciwko decyzjom PiS-u udało się na wakacje i zostawiło strajkujących kolegów. Czy jest to podróż służbowa? Wirtualna Polska zapytała o to Joannę Scheuring – Wielgus. Posłanka odpowiedziała pytaniem na pytanie: - Oficjalne stanowisko: bez komentarza. Pytanie: ale czy to wyjazd służbowy?.

Próbowaliśmy skontaktować się z Ryszardem Petru, jednak miał wyłączony telefon.

Źródło artykułu:WP Kobieta