Blisko ludziKim jest Sylwia Dekiert? Dziennikarka prowadziła studio TVP podczas meczu Dania-Finlandia

Kim jest Sylwia Dekiert? Dziennikarka prowadziła studio TVP podczas meczu Dania-Finlandia

Sylwia Dekiert
Sylwia Dekiert
Źródło zdjęć: © AKPA
13.06.2021 11:09

Sylwia Dekiert to doświadczona dziennikarka sportowa, reporterka i prezenterka telewizyjna. Prywatnie przez wiele lat związana była z Rafałem Darżynkiewiczem, obecnie jest zaręczona z producentem telewizyjnym, Sławomirem Nelupą.

W sobotni wieczór wielu kibiców piłki nożnej i nie tylko wstrzymało oddech. Christian Eriksen zasłabł pod koniec pierwszej połowy meczu Dania - Finlandia. Natychmiast pomocy udzielili mu lekarze duńskiej reprezentacji oraz ratownicy medyczni obecni na stadionie.

W studiu TVP trwała ożywiona dyskusja na temat tego, co mogło być przyczyną zasłabnięcia Eriksena. Pojawiały się tezy, że w przypadku jego śmierci turniej może zostać wstrzymany, przypominano piłkarzy, którzy w ostatnich latach zmarli na boiskach. Rozmowę prowadziła Sylwia Dekiert i to jej widzowie zarzucili największy pesymizm podczas konwersacji.

Prezenterka kilka godzin po wznowionym meczu zabrała głos w sprawie fali krytyki, która na nią spłynęła. W tweecie napisała, że przez 20 lat pracy dziennikarskiej nigdy nie miała trudniejszego zadania, a najważniejszą informacją jest ta, że Christian Eriksen dochodzi już do siebie. Oprócz negatywnych ocen jej zachowania na antenie pojawiły się też słowa wsparcia. Dziennikarze napisali, że dziennikarka miała bardzo trudne zadanie tego wieczoru.

Kim jest Sylwia Dekiert?

Sylwia Dekiert ma 41 lat. Prywatnie jest związana z producentem telewizyjnym Sławomirem Nelupą. Co więcej, w 2019 roku mężczyzna zdecydował się poprosić ją o rękę. Wcześniej przez wiele lat była w związku z Rafałem Darżynkiewiczem, z którym ma dwóch synów.

Sylwia Dekiert swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła od praktyk w Gazecie Lubuskiej. Przez początkowe lata pracy w TVP zajmowała się głównie wydawaniem programów. Następnie coraz bardziej angażowała się w rolę prezenterki. Poprowadziła takie programy jak "Misja – kondycja. Magazyn biegacza i triathlonisty", "Dzień dobry, Polsko!", "Orły Nawałki", "Orły Sportu”, czy „Wielki Test". Bywała wielokrotnie gospodarzem sportowego studia i reporterką terenową z wydarzeń sportowych.

Bolesław Piecha spytany o szczepienia przeciw COVID-19 dla kobiet w ciąży. "Nie chcę rekomendować"

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (44)