Trwa ładowanie...

Kim jest synowa Donalda Tuska? Anna Lew nie angażuje się w politykę

Nie pokazuje się publicznie i nie chce wzbudzać zainteresowania mediów. Trzyma się z dala od polityki, a zamiast tego jest cenionym neonatologiem. Kim jest Anna Lew-Tusk? Wiadomo o niej naprawdę niewiele.

Anna Lew-Tusk i Michał Tusk w 2008 roku Anna Lew-Tusk i Michał Tusk w 2008 roku Źródło: East News, fot: Łukasz Ostalski
d45q2qu
d45q2qu

Anna Lew wyszła za mąż za Michała Tuska, syna Donalda Tuska, w 2008 roku. Para wzięła ślub w Kościele Świętej Trójcy w Gdańsku. W związku ze sprawowanym przez Donalda Tuska stanowisku, uroczystość odbyła się w asyście policji i funkcjonariuszy BOR-u. Anna była wtedy studentką medycyny. Teraz jest cenionym neonatologiem.

Kim jest Anna Lew-Tusk?

Na co dzień Anna Lew-Tusk spełnia się jako lekarka. Zajmuje się noworodkami w jednej z gdańskich placówek medycznych. Razem z mężem, Michałem, mieszka w Gdańsku-Wrzeszczu. Mają trzech synów.

Lew-Tusk nie udziela wywiadów na tematy inne, niż te związane z pracą zawodową. Nie angażuje się w żadne kwestie polityczne, a jedynym krokiem w tę stronę, jaki wykonała, było zareagowanie na zeszłoroczny, październikowy strajk kobiet, wywołany wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Wtedy zmieniła wówczas swoje zdjęcie profilowe na Facebooku, nakładając na nie symbol protestów, czyli czerwoną błyskawicę. Nie podzieliła się jednak swoim komentarzem w tej sprawie.

d45q2qu

Relacje rodzinne

Od początku związku z Michałem Tuskiem, Anna przyjaźni się z jego siostrą, Kasią Tusk-Cudną, psycholożką i autorką popularnego bloga "Make Life Easier". Szczególną uwagę mediów zwróciła na siebie w trakcie udziału w audiencji u Papieża Franciszka z rodziną Tusków w 2019 roku. Choć postawiła wtedy na bardzo skromną, czarną stylizację, wzbudziła wyjątkowe zainteresowanie, bo fotografować daje się naprawdę rzadko. Woli być kojarzona wyłącznie z sukcesami zawodowymi niż plotkami czy skandalami.

Kasia Tusk pozuje z fanami pod "Dzień Dobry TVN"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d45q2qu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45q2qu