Blisko ludziKinga Duda spotkała się z młodymi ludźmi. Zarzucono, że to młodzieżówka partii rządzącej

Kinga Duda spotkała się z młodymi ludźmi. Zarzucono, że to młodzieżówka partii rządzącej

Kinga Duda rozpoczęła nowy projekt.
Kinga Duda rozpoczęła nowy projekt.
Źródło zdjęć: © Getty Images

15.12.2020 07:41, aktual.: 02.03.2022 20:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kinga Duda jako doradczyni prezydenta postanowiła rozpocząć serię spotkań w ramach projektu "Młodzi w Pałacu". Pierwsza wizyta rozpoczęła się od zaproszenia do rozmowy przedstawicieli Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych. Podczas spotkania poruszono bardzo ważne kwestie.

Szumnie brzmiący projekt "Młodzi w Pałacu" został zainicjowany przez Kingę Dudę oraz Łukasza Rzepeckiego. W ramach tego przedsięwzięcia będą odbywać się spotkania z pokoleniem młodych ludzi, których dotyczą bieżące sprawy. O czym rozmawiano w Pałacu?

Ważne wątki podczas spotkania

Jednym z pierwszych tematów poruszonych przez Kingę Dudę był kryzys w psychiatrii dziecięcej. Doradczyni prezydenta pytała o bardzo szczegółowe rzeczy z tej tematyki, aby dowiedzieć się więcej o problemach. Oprócz tego Duda poruszyła także problem młodych na rynku pracy i w mieszkalnictwie. Zasygnalizowano także kwestie sytuacji prawnej młodzieżowych rad na poszczególnych szczeblach.

Przedstawiciele PROM zapewnili po spotkaniu w rozmowie z mediami, że należą do niezależnego związku organizacji młodzieżowych, a przez to reprezentują różne grupy młodzieży. Takie uszczegółowienie jest ważne, ponieważ po pierwszym spotkaniu zarzucono aktywistom, że są młodzieżówką partii rządzącej.

Krytyka środowiska LGBT+ i dalsze plany

Podczas jednego ze spotkań podczas kampanii prezydenckiej Andrzej Duda stwierdził, że "próbuje nam się wmówić, że LGBT to ludzie, a to ideologia". Z kolei jego córka po ogłoszeniu wyników wyborów, wygłosiła apel dotyczący osób LGBT, w którym zapewniała o równości wszystkich obywateli. Jak się okazuje, na pierwszym spotkaniu "Młodzi w Pałacu" podjęto bardzo ważny temat dotykający społeczności LGBT.

"Była mowa generalnie o wykluczeniu społecznym, polaryzacji społecznej, która dotyka także młodego pokolenia" - stwierdziła Aleksandra Sawa, przedstawiciela PROM.

Wiele wskazuje na to, że Kinga Duda nie tylko zajmuje się sprawami związanymi bezpośrednio z młodzieżą, ale także skupia się na tematyce oscylującej wokół sędziów pokoju. To osoby wybierane w wyborach, które mogą orzekać w prostych sprawach cywilnych. Podobno już w styczniu zostanie przygotowany projekt dotyczący właśnie sędziów pokoju, a prezydent już konsultuje się w tej sprawie. Być może jego córka stanie na czele zespołu roboczego?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (145)
Zobacz także