UrodaKobieta cierpi na rzadką chorobę układu trawiennego. W rezultacie jej organizm głoduje

Kobieta cierpi na rzadką chorobę układu trawiennego. W rezultacie jej organizm głoduje

Kobieta cierpi na rzadką chorobę układu trawiennego. W rezultacie jej organizm głoduje
Źródło zdjęć: © LiliBrown/Youtube.com

03.08.2015 10:03, aktual.: 03.08.2015 13:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Też pomyślałaś, że kobieta ze zdjęcia wyżej cierpi na anoreksję?

Też pomyślałeś, że kobieta ze zdjęcia wyżej cierpi na anoreksję? W rzeczywistości Lili Brown zmaga się z rzadką chorobą, która sprawia, że jej układ trawienny nie spełnia swojej funkcji. Mieszkanka Wisconsin z tego powodu w ciągu ostatnich pięciu lat schudła ponad 20 kg. Dzisiaj waży niewiele ponad 40 kg.

37-latka cierpi na zespół tętnicy krezkowej górnej. Część jej jelita cienkiego została uwięziona pomiędzy dwoma tętnicami. Jedzenie utyka w drodze do żołądka. Organizm nie jest w stanie wchłonąć żadnych substancji odżywczych z pokarmu. Z medycznego punktu widzenia Lili Brown głoduje.

Objawy choroby obejmują nudności, wymioty, uczucie pełności, ból brzucha, wzdęcia. Zanim pada diagnoza, może minąć wiele czasu, ponieważ symptomy są typowe dla innych, mniej groźnych schorzeń układu trawiennego. Zawsze następuje jednak stopniowa utrata wagi.

Schorzenie jest bardzo rzadkie, ale istnieje szansa na przywrócenie Lili do zdrowia. The Cleveland Clinic stosuje terapię, która polega na podaniu potrzebnych składników bezpośrednio do jelita cienkiego przez otwór w brzuchu lub rurkę wprowadzoną przez gardło. Kuracja kosztuje 50 tys. dolarów i trwa ok. 6 tygodni. Po tym czasie pacjent zazwyczaj zyskuje na wadze i gromadzi "zapas" tłuszczu potrzebny do normalnego funkcjonowania.

Lili ma nadzieję, że pieniądze na terapię pomogą jej zebrać internauci. Zdjęcia umieszczone w sieci oraz filmik na Youtube to wołanie o pomoc.

Kobieta nie byłaby jedyną osobą, która otrzymała wsparcie finansowe od nieznajomych ludzi z sieci. Na początku tego lata fatalny stan fizyczny swojej żony chorującej na anoreksję nagłośnił mąż Rachael Farrokh. Kobieta ma 37 lat i przy wzroście 152 cm waży niecałe 20 kilogramów. Prawie żaden w szpital w Stanach nie chciał przyjąć na leczenie osoby o tak niskiej wadze. Już sama podróż samolotem mogła zabić osłabioną kobietę.

Rachael i jej mąż postanowili zwrócić się o pomoc do ludzi przez stronę crowdfundingową GoFundMe. Na początku lipca małżeństwo miało już na koncie ponad 200 tysięcy dolarów, co pozwoliło Farrokh podjąć leczenie w klinice w Centrum Medycznym Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego.

Rodzina "głodującej" Lili Brown założyła jej konto na portalu GoFundMe. Do tej pory udało im się zebrać 12 z 50 tysięcy dolarów. "Nie boję się śmierci - powiedziała w wywiadzie dla NewsNet5.com Lili. - Na razie tego słowa nie ma w moim słowniku".

(mtr), WP Kobieta

POLECAMY:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (17)
Zobacz także