Trwa ładowanie...

Kobieto, zrób ten pierwszy krok! Są co najmniej 3 powody

Dziewczynkom powtarza się, że muszą być grzeczne i cierpliwie czekać. Zwłaszcza w relacjach z chłopcami. W dorosłym życiu nie jest lepiej. To mężczyzna inicjuje bliższą znajomość, nie kobieta - sprecyzujmy, kobieta z klasą. A przynajmniej tak zostało przyjęte. Randkowy coach mówi jednak coś zupełnie innego.

Kobieto, zrób ten pierwszy krok! Są co najmniej 3 powodyŹródło: Kadr z filmu "Kobiety pragną bardziej"
d43xw8z
d43xw8z

Mówią, że facet to łowca. Traci zainteresowanie, zyskując uwagę zwierzyny, czyli kobiety. Przyzwyczaił się do tego, by ją przykuwać, a nie odwrotnie. W dzisiejszych czasach jednak można tę toerię włożyć między bajki. Podział na łowców i zwierzyny odchodzi do lamusa, spójrzmy choćby na aplikację randkową ZaadoptujFaceta.pl. Tam kobieta decyduje, czy mężczyzna się do niej odezwie. Ale na Tinderze już tego nie doświadczy. Panowie przesuwają w prawą stronę potencjalną "zwierzynę" częściej niż panie "łowcę" (14 proc. według badań).

Mężczyzna najpierw zwraca uwagę na wygląd kobiety, długo potem przyciąga go jej pewność siebie. Kobiece preferencje zdecydowanie się różnią, można powiedzieć, że jest ich tyle, ile kobiet. Jedną przyciąga uroda, drugą - charakter, a trzecią - zainteresowania. Co zresztą udowodnili autorzy badania dla Wake Forest University, w którym wzięło udział 4 tys. uczestników. Za zadanie mieli obejrzeć zdjęcia ludzi w wieku 18-25 lat, obu płci.

Inne badanie pokazało natomiast, że mężczyźni dostrzegają zainteresowanie ze strony kobiet i podwyższają jego rangę. One tymczasem umniejszają swoją atrakcyjność w oczach mężczyzn. Jaki z tego wniosek? Taki, że facet doceni, kiedy zrobisz pierwszy krok - uważa coach od randek, Jenna Birch. Wybijesz się na tle konkurencji, a on nie będzie się bać, że dostanie kosza. Jeśli się stresujesz, wybierz jedną rzecz, która ułatwi zadanie – np. powiedz, że lubisz jego poczucie humoru. Co zrobić, gdy się nie znacie? Ryzyko jest właściwie zerowe! Jeżeli poznajecie się w klubie, poproś by popilnował twojego żakietu, później sprawdź, jak klei się wam rozmowa. Może wymienicie się numerami? Najłatwiej będzie ci jednak sprawdzić kogoś online, dopóki ty kontrolujesz wymianę wiadomości. Tak czy inaczej, spróbuj!

Zobacz też: Jak znaleźć miłość w internecie?

d43xw8z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43xw8z