GwiazdyKobiety są bardziej szczodre niż mężczyźni

Kobiety są bardziej szczodre niż mężczyźni

Kobiety są bardziej szczodre niż mężczyźni
Źródło zdjęć: © Thinkstock

29.11.2010 13:26, aktual.: 29.11.2010 16:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kobiety są bardziej skłonne do przekazywania datków na organizacje
charytatywne niż mężczyźni, a w niektórych przypadkach ich hojność jest niemal dwukrotnie większa -
wynika z badań amerykańskich naukowców z Centrum Filantropii przy Uniwersytecie Indiana

Kobiety są bardziej skłonne do przekazywania datków na organizacje charytatywne niż mężczyźni, a w niektórych przypadkach ich hojność jest niemal dwukrotnie większa - wynika z badań amerykańskich naukowców z Centrum Filantropii przy Uniwersytecie Indiana. Na większą szczodrość kobiet ma wpływ przede wszystkim to, że więcej z nich obecnie pracuje, a lepsze wykształcenie pozwala im zajmować lepiej opłacane stanowiska.

W Stanach Zjednoczonych 26 proc. kobiet zarabia więcej od swoich mężów.
- Kobiety częściej niż mężczyźni przekazują datki na konto różnych organizacji charytatywnych i wartość ich donacji jest wyższa - powiedziała Debra Mesch, dyrektor Centrum Filantropii Kobiet na Uniwersytecie Indiana.

Z badań wynika, że jedynie kobiety, których dochód zamyka się w przedziale od 23,5 tys. do 43,5 tys. dolarów rocznie, mniej wspierają datkami organizacje charytatywne.

Rezultatami badań naukowców z Uniwersytetu Indiana nie jest zaskoczona organizacja charytatywna World Vision.
- Od kilkudziesięciu lat naszymi najważniejszymi darczyńcami są kobiety w wieku 47 lat z wyższym wykształceniem - powiedział rzecznik prasowy World Vision John Yeager. Organizacja ta 20 lat temu stworzyła strukturę skierowaną właśnie do kobiet, jako darczyńców, pod nazwą Women of Vision. W roku fiskalnym 2010 około 3 tys. członków tej organizacji przekazało na konto World Vision 7 mln dolarów, przy czym średnia wysokość donacji wynosiła 2 tys. dolarów.

Także obiektem zainteresowania Amerykańskiego Czerwonego Krzyża są kobiety, jako te które są skłonne przekazywać większe datki. W 2005 roku w Waszyngtonie powstała organizacja Tiffany Cirle. Prawie 600 zrzeszonych w niej kobiet przekazuje po 10 tys. dolarów rocznie na rzecz Amerykańskiego Czerwonego Krzyża.

- Kobiety potrafią być niezwykle szczodre i chcą widzieć zmiany - podkreśliła Elaine Lyerly z oddziału organizacji Tiffany Cirle w Charlotte w Karolinie Północnej.

Natomiast Suzie Upton z organizacji American Heart Association powiedziała, że jej stowarzyszenie nie dysponuje danymi, które potwierdzałyby większą szczodrość kobiet niż mężczyzn. - Kobiety są naszym celem, nie tylko dlatego, że mogą być bardziej hojne, ale dlatego, że bardzo często to one podejmują ważne decyzje dla siebie i swych rodzin - dodała Upton.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także