Trwa ładowanie...
facebook

Kolejna wpadka Facebooka. Siedem milionów profili było zagrożonych

Mark Zuckerberg nie ma ostatnio dobrej passy i zalicza zawodową wpadkę za wpadką. Teraz wyszła na jaw informacja o kolejnej luce na Facebooku, która naraziła na wyciek danych kilka milionów użytkowników.

Share
Kolejna wpadka Facebooka. Siedem milionów profili było zagrożonych
Źródło: 123RF
d46p683

Pracownicy Facebooka odkryli niebezpieczny błąd w API, który umożliwił aplikacjom firm trzecich dostęp do zdjęć użytkowników. I to nie tylko tych opublikowanych na profilach. W komunikacie przyznano, że był to "dostęp do szerszego zestawu zdjęć niż zazwyczaj".

O co chodzi? Otóż aplikacje mogły mieć przez dwa tygodnie (między 12 a 25 września) wgląd do zdjęć zamieszczonych w Relacjach i Marketplace oraz tych, które wysłano do serwisu, ale nie zostały opublikowane.

d46p683

Zdjęcia, które zostały wysłane, ale nie opublikowane, Facebook przechowuje w formie kopii w razie gdybyśmy jednak zdecydowali się je udostępnić.

Jak podają przedstawiciele firmy Zuckerberga, "błąd mógł mieć wpływ na 6,8 mln użytkowników Facebooka, dotyczy 1,5 tys. aplikacji stworzonych przez 876 deweloperów". Firma obiecuje zweryfikować, które konta były zagrożone i powiadomić o tym ich użytkowników. Cóż, niestety to marne pocieszenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d46p683

Podziel się opinią

Share
d46p683
d46p683