ycipk-4kzd6v

Kolejna wpadka Facebooka. Siedem milionów profili było zagrożonych

Mark Zuckerberg nie ma ostatnio dobrej passy i zalicza zawodową wpadkę za wpadką. Teraz wyszła na jaw informacja o kolejnej luce na Facebooku, która naraziła na wyciek danych kilka milionów użytkowników.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcia użytkowników Facebooka mogły trafić w niepowołane ręce
Zdjęcia użytkowników Facebooka mogły trafić w niepowołane ręce (123RF)
ycipk-4kzd6v

Pracownicy Facebooka odkryli niebezpieczny błąd w API, który umożliwił aplikacjom firm trzecich dostęp do zdjęć użytkowników. I to nie tylko tych opublikowanych na profilach. W komunikacie przyznano, że był to "dostęp do szerszego zestawu zdjęć niż zazwyczaj".

O co chodzi? Otóż aplikacje mogły mieć przez dwa tygodnie (między 12 a 25 września) wgląd do zdjęć zamieszczonych w Relacjach i Marketplace oraz tych, które wysłano do serwisu, ale nie zostały opublikowane.

Zdjęcia, które zostały wysłane, ale nie opublikowane, Facebook przechowuje w formie kopii w razie gdybyśmy jednak zdecydowali się je udostępnić.

ycipk-4kzd6v

Jak podają przedstawiciele firmy Zuckerberga, "błąd mógł mieć wpływ na 6,8 mln użytkowników Facebooka, dotyczy 1,5 tys. aplikacji stworzonych przez 876 deweloperów". Firma obiecuje zweryfikować, które konta były zagrożone i powiadomić o tym ich użytkowników. Cóż, niestety to marne pocieszenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4kzd6v

ycipk-4kzd6v
ycipk-4kzd6v