Trwa ładowanie...
d4dqe9l

Kolejny aktor pozuje z bananem. Wyśmiewa decyzję Ministerstwa Kultury

Z galerii sztuki XX i XXI Wieku w Muzeum Narodowym w Warszawie w zeszłym tygodniu zniknęły dwie prace. Zostały usunięte przez dyrektora placówki, na prośbę Ministerstwa Kultury, ponieważ uznał je za zbyt skandaliczne. W odpowiedzi na to, polskie gwiazdy masowo udostępniają zdjęcia i filmy związane z pracami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żebrowski opublikował film z bananem
Żebrowski opublikował film z bananem (ONS.pl, Fot: Paweł Kibitlewski)
d4dqe9l

Dwa obrazy, Natalii LL "Sztuka konsumpcyjna" i Katarzyny Kozyry "Pojawienie się Lou Salome" zniknęły z muzeum, ponieważ miały być zbyt gorszące.

- To jest Muzeum Narodowe i pewna tematyka z zakresu gender nie powinna być explicite pokazywana – powiedział w uzasadnieniu decyzji o zasłonięciu prac Jerzy Miziołek, nowy dyrektor Muzeum Narodowego.

d4dqe9l

Muzeum zostało oskarżone przez internautów o stosowanie cenzury, którzy w odwecie zainicjowali akcję "Jedzenie banana przed Muzeum Narodowym", do której przyłączyło się wielu polskich celebrytów. Jednym z nich jest Michał Żebrowski, który na swoim profilu w mediach społecznościowych opublikował film, na którym je banana i po chwili próbuje się zakryć ręką. W opisie aktor dodał angielski napis "brak cenzury w sztuce" oraz imię i nazwisko autorki pracy.

Do akcji przyłączyło się kilkunastu celebrytów i tysiące internautów, którzy publikują swoje zdjęcia z bananami.

"Sztuka konsumpcyjna" Natalii LL opublikowana przez Fundację ZW, która zajmuje się sztuką.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4dqe9l

Podziel się opinią

Share

d4dqe9l

d4dqe9l